Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

BMW Hisse Senedi; BMW Payı Kontrol Altında

DAX 40-BMW Hisse Senedi

BMW payı kontrol altında: daha yüksek fiyatlar çipler eksikliğini telafi ediyor

Sektördeki diğerleri gibi, otomobil üreticisi BMW Hisse Senedi de üretim için yeterli çipler olmadığı gerçeğini kemirmek zorunda. Ancak Münih merkezli şirket için bu o kadar da vahşi değil: DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grubu kısa süre önce ana faaliyet alanı için marj tahminini artırdı. Rakip Daimler gibi, beyaz ve mavi de CEO Oliver Zipse bu Çarşamba (3 Kasım) kitaplarını açtığında üçüncü çeyrek için güçlü rakamlar sunacak. BMW Hisse Senedi; BMW’de neler oluyor, analistler bunun hakkında ne düşünüyor ve hisse senedinin ne durumda olduğu.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

BMW 

Yılın ikinci yarısından sonra, BMW CFO’su Nicolas Peter uyardı: Yılın ikinci yarısında kazanç ivmesi zayıflayacak ve düzenli olarak yeni araç lansmanları için daha yüksek yatırımlar gerekecek. Son olarak, para birimleri ve hammadde fiyatları bir rol oynayacaktır. Her halükarda, endüstri şu anda yarı iletken eksikliğinden dolayı sabır gösteriyor, çünkü çipler için eksik teslimat miktarları daha az üretim ve satışa yansıyor. Yılın ilk yarısında Münih, teslimat sorunları olmadan yılda 90.000’e kadar daha fazla araba satmayı bekliyordu.

Ancak BMW Hisse Senedi ‘de üretimde yetişmek için o kadar acele etmeyebilirler – çünkü Eylül sonunda Münih’ten aniden gergin teslimat durumunun önümüzdeki aylarda üretim ve satışlar üzerinde ağırlık yaratmaya devam edeceğini duydular. Yeni ve kullanılmış araçlar için sürekli olarak olumlu olan fiyat etkilerinin, kazançlar üzerindeki olumsuz etkileri fazlasıyla telafi etmesi muhtemeldir. Sözü daha fazla uzatmadan grup, bir bütün olarak otomobil bölümü için yıl için geri dönüş beklentilerini yükseltti. Ancak bu yıl BMW Hisse Senedi, günlük iş nedeniyle artış tahminleri konusunda Alman rekabetinden daha temkinli davrandı.

BMW Hisse Senedi, 2021 için otomotiv endüstrisinde faiz ve vergiler öncesi yüzde 9,5 ila 10,5 arasında bir işletme marjı öngörüyor. Daha önce hedef yüzde 7 ila 9 satış getirisiydi. Finansal hizmetler bölümü de daha fazla kazanmalıdır – özkaynak getirisi şimdi yüzde 20 ila 23 arasında olmalıdır.

BMW Hisse Senedi;

Ekonomik canlanmada otomobillere olan yüksek talep ve aynı anda arz düşüklüğü fiyatları yukarı çekiyor. Diğer otomobil üreticileri gibi BMW Hisse Senedi‘nin de şu anda çok az indirimi var çünkü teslimat süreleri uzun ve müşteriler – genellikle şirketler ve araç kiralama şirketleri – arabalarını daha erken almak istiyor. Buna karşılık, yüksek kullanılmış araba fiyatları, kiralama getirilerinin önceden düşünülenden daha pahalıya satılabileceği anlamına gelir ve bu da bilançosunda araba kiralayan finansal bölümü memnun eder.

Her durumda,BMW Hisse Senedi son çeyrekte müşterilere teslimatlarda nispeten iyi bir performans sergiledi. Volkswagen Grubu, bir önceki yılın aynı dönemine göre dörtte bir oranında daha az araç teslim ederken, BMW’de tüm markalar arasında yalnızca yüzde on iki gibi iyi bir eksi değerdi. Kazançlı temel marka, düşüşü yüzde on ile sınırlayabildi.

Geçen haftanın sonunda Daimler Grubu, mevcut ortamda sadece satışlardaki düşüşün kâr için çok az şey ifade ettiğini de gösterdi. Mercedes otomobil ve kamyonet satışları yüzde 30, bölümdeki satışlar ise sadece yüzde bir düştü. Sonuç olarak, Stuttgart merkezli şirket, güçlü finansal hizmetleri sayesinde bir yıldan çok daha fazla kazandı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

BMW Hisse Senedi Analizi

Analistlere göre, BMW Hisse Senedi ‘nin kârında da bir artış olması gerekirdi. Otomobil bölümünde, Bloomberg tarafından değerlendirilen tahminlere göre, faiz ve vergi öncesi kazançlar yaklaşık yüzde yedi artarak 1,59 milyar avroya ulaşacak ve bu da bir yıl öncesine göre yüzde 7,2’lik bir marja karşılık geliyor – yarım yüzde puanı.
Toplamda, ankete katılan sekiz uzman, 26,3 milyar Euro ile bir yıl öncesine göre biraz daha az olan konsolide satışların 26,1 milyar Euro olmasını bekliyor. Faiz ve vergi öncesi konsolide kazançlar, büyük ölçüde finans bölümü nedeniyle üçte bir oranında artarak 2,55 milyar avroya ulaştı. Sonuç olarak, uzmanlar kârda beşte bir artıştan 2,2 milyar avroya bir artış bekliyorlar.

Goldman Sachs analisti George Galliers son olarak, otomobil bölümünün karlılığının yüksek bir seviyede kalmış olabileceğini yazdı. BMW Hisse Senedi ana faaliyet alanında yüzde 8,3’lük bir faaliyet marjı bekliyor. Uzmana göre, belirleyici faktör fiyatlardaki olumlu gelişme ve daha pahalı arabalara yönelik satış karışımı. Mali hizmetler ve motosiklet bölümü de yılın ilk yarısından elde edilen güçlü sonuçları destekleyebilmelidir.

Bernstein uzmanı Arndt Ellinghorst’a göre, BMW’nin açıklamaları şimdiden 2022’ye olumlu bir ışık tuttu. Çin ortak girişimi BBA’nın (Bayerische Motoren Werke GmbH) tam konsolidasyonu ilk çeyrekte yapılacak – bu çok olumlu ve önemli bir olay olmaya devam ediyor. Analist Tahmin artışından sonra söyledi. Gelecek yıl, BMW ortak girişimdeki hissesini yüzde 50’den yüzde 75’e çıkaracak. Şimdiye kadar BMW, yerel Çin işini satış ve işletme karında değil, yatırım geliri olarak muhasebeleştirdi.

Analistler, BMW Hisse Senedi ne bir bütün olarak, payın gelişimi konusunda kararsız, ancak olumlu yönde. Tahminlerin yükseltilmesinden bu yana hisseler hakkında yorum yapan 14 uzmandan yedisi satın alma ve yedisi holding tavsiyesinde bulundu. Ortalama hedef fiyat iyi bir 107 Euro’dur ve dolayısıyla mevcut fiyatın yaklaşık 20 Euro üzerindedir.

DAX 40 BMW Hisse

BMW Ne Durumda

Sektördeki nispeten iyi haberler göz önüne alındığında, hisse fiyat gelişimi Münih şirketinin zayıf noktalarından biri. Her ne kadar bu yıl Dax ‘ta listelenen ortak pay şimdiye kadar yüzde 20’den biraz fazla arttı. Bununla birlikte, diğer endüstri temsilcileri, her şeyden önce, yarıdan fazla bir prim ile ezeli rakibi Daimler’i kesinlikle daha fazlasını gösterebilir. Volkswagen, özellikle Porsche SE’yi elinde bulunduran VW şemsiyesinin unvanları başta olmak üzere, tercih payıyla da daha iyi durumda.

Böylece BMW Hisse Senedi , Stoxx 600 Europe Automobiles & Parts’ın Avrupa sektörü karşılaştırmasında yalnızca üst orta alandadır. Dax ‘ta bile BMW bu yıl ilk onda yer almıyor. 90 Euro’nun biraz altında olan BMW oranı, yalnızca 2018’in ilk yarısındaki ile aynı seviyede – 2015 baharındaki 120 Euro’dan bahsetmiyorum bile.

Önümüzdeki yıllarda, BMW Hisse Senedi belgelerinin sektördeki elektrikli tahriklere yönelik değişimi nasıl ele aldığını görmek heyecan verici olacak. iX3’ten sonra BMW şu anda daha büyük SUV amiral gemisi iX’i ve sportif i4’ü iki tam elektrikli model daha piyasaya sürüyor.

Patron Zipse genel olarak elektrik stratejisini de geliştirdi – ancak teknolojiye stratejik açıklığı vitrine koymaya devam ediyor ve dünyanın bazı bölgelerindeki yakıt hücrelerini yanmalı motorlardan daha fazla silmek istemiyor. VW patronu Herbert Diess ise birkaç istisna dışında saf akülü sürücülere odaklandı, Mercedes-Benz mümkün olan her yerde 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olmak istiyor.

Yatırımcıların ve hepsinden önemlisi ABD’deki büyük profesyonel yatırımcıların Zipse’nin yönünü takdir edip etmeyeceklerini göreceğiz. Şimdiye kadar, kararları net görünüyor: Parayı ABD elektrik öncüsü Tesla’ya getirmeleri ve böylece görünüşe göre her şeyi saf elektrik kartına koymaları daha olası. BMW Hisse Senedi (57 milyar), Volkswagen (125 milyar) ve Daimler (93 milyar) şu anda 275 milyar Euro’luk birleşik piyasa değerine sahip. Tesla, yatırımcılar tarafından 1 trilyon avro eşdeğeri ile değerleniyor – ve bu nedenle tüm Alman otomobil üreticisi hisselerinin toplamının üç buçuk katından fazla.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Daimler stratejisi; Daimler Hissedarları Tarih Yazıyor

Alireza

DAX Analizi 7 Eylül

Alireza

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza