Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 29 Temmuz

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 29 Temmuz, Amazon ve Apple‘dan üç ayda bir alınan olumlu rakamlar da Cuma günü Alman borsasında iyi bir ruh hali sağlamalı. DAX endeksi (DAX 40)’ta başka kazanımlar da var, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,5 artarak 13.351 puana işaret etti.

DAX Analizi 29 Temmuz

DAX Analizi 29 Temmuz, En son geçici zirvesi Temmuz ayında 13.399 puandı ve 50 günlük çizgi şu anda orta vadeli trend barometresi olarak 13.441 puanda. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü de yüzde 0,5 daha yüksek olması bekleniyor.

Özellikle teknoloji hisseleri için güzel bir gün doğuyor – komisyoncu IG tarafından iyi bir haftanın ardından NASDAQ 100‘ün şu anda yüzde 1,3 daha güçlü olması bekleniyor. Üç aylık rakamlara göre, Amazon hisseleri önceki gün ABD’de mesai sonrası işlemlerde neredeyse yüzde 14 yükseldi ve Apple da önemli kazançlar elde etti.

DAX Analizi 29 Temmuz

Varlık yöneticisi QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann, “Özellikle büyük teknolojilerde, yükselen faiz oranları nedeniyle büyük düşüşlerden korkuluyordu” dedi. “Büyük teknolojilerin artık sağlam bir şekilde rapor vermesi gerçeği, piyasadan çok fazla baskı ve aynı zamanda çok fazla korku alıyor.”

Nasdaq 100 nedir?

DAX Analizi 29 Temmuz, Dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi Amazon, yüksek enflasyona ve durgunluk korkularına rağmen ikinci çeyrekte satışlarını önemli ölçüde artırdı. Bunun Avrupa’daki Stoxx Europe 600 Perakende sektörü endeksi üzerinde de olumlu bir etkisi olabilir. Yıllık yüzde 30’un üzerinde eksi ile, kasvetli tüketici havası nedeniyle bugüne kadarki en zayıf endüstri endeksidir. Bu arada Apple, geçtiğimiz çeyrekte ekonomik kaygılara ve lojistik darboğazlara karşı dirençli olduğunu kanıtladı.

Tradegate’de piyasa öncesi alım satım yapan yatırımcılar, Xetra kapanışında yüzde sekizden fazla bir artı ile gofret üreticisi Siltronic tarafından belirlenen artan satış hedeflerini takdir ettiler.

Diyaliz grubu Fresenius Medical Care (FMC) (Fresenius Medical Care) hisseleri için UBS baş parmağını indirdi ve şimdi “nötr” oyu verdi. Bir önceki gün 2010’dan bu yana en düşük seviyeye düştükten sonra Tradegate, Cuma günü piyasa öncesi işlemlerinde yüzde 0,3 daha düştü

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

Alireza

DAX Analizi 16 Aralık

Alireza

Güne Bakış

Alireza