ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, AB ülkeleri, altıncı yaptırım paketinin bir parçası olarak Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü saldırganlık savaşı nedeniyle Rusya’dan petrol ithalatına kapsamlı bir ambargo üzerinde anlaştı. İçeridekilere göre, Credit Suisse sermayeyi güçlendirmeye yönelik önlemleri inceliyor ve Cellnex, Telekom’un radyo kulesi işi için milyar dolarlık bir satın alma teklifi hazırlıyor.

 AB/RUSYA/Petrol

 AB/RUSYA/Petrol - 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Avrupa Birliği (AB) üye ülkeleri, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü saldırganlık savaşı nedeniyle altıncı yaptırım paketinin bir parçası olarak Rusya’dan petrol ithalatına kapsamlı bir ambargo üzerinde anlaştı. Bu, AB Konseyi Başkanı Charles Michel tarafından Pazartesi akşamı Brüksel’deki 27 AB devlet ve hükümet başkanının özel zirvesinde açıklandı. Michel, “Bu, şu anda Rusya’nın petrol ithalatının üçte ikisinden fazlasını kapsıyor ve savaş makinesi için muazzam bir fon kaynağını kesiyor” dedi. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen kararla ilgili Twitter’da şunları yazdı: “Devlet ve hükümet başkanlarının, yaklaşık yüzde 90 oranında azaltılmış altıncı yaptırım paketi üzerinde prensipte anlaşmaya varabilmelerinden çok mutluyum.” Şansölye Olaf Scholz da kararı memnuniyetle karşıladı. Scholz kısa mesaj servisiyle ilgili olarak “AB kabul ediyor” dedi.

 CREDIT SUISSE

 CREDIT SUISSE - 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

İçeridekilere göre, kriz içindeki İsviçre bankası sermayeyi güçlendirmeye yönelik önlemleri inceliyor. Duruma aşina iki kişi Reuters’e verdiği demeçte, değerlendirmelerin erken bir aşamada olduğunu söyledi. Seçeneklerden biri sermaye artırımıdır. Böyle bir işlem muhtemelen yılın ikinci yarısında gerçekleşecek. Halktan biri, hacmin henüz kesin olmadığını, ancak bir milyar frank eşiğini aşması gerektiğini söyledi.

 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri DEUTSCHE TELEKOM

DEUTSCHE TELEKOM - 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Avrupa’nın en büyük baz istasyonu operatörü Cellnex, DEUTSCHE TELEKOM‘un baz istasyonu işi için milyar dolarlık bir satın alma teklifi hazırlıyor. İspanyol şirket, olası bir devralma için analiz sürecinde olduğunu açıkladı. Olası bir anlaşmanın değerlemesi ve diğer detayları hala açık. Başka bir yatırımcının katılacağı aracı bir yatırım aracı ile satın alma mümkündür. Cellnex’in Telekom yan kuruluşu Deutsche Funkturm’a (DFMG) 18 milyar avroya kadar değer biçilebilen hissesinin bir süredir bildiriliyordu.

 ADLER GROUP

 ADLER GROUP - 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Hasta büyük ev sahibinin borç oranı (LTV) ilk çeyrekte yükselmeye devam etti. Kredi-değer oranı ilk çeyreğin sonunda yüzde 52 idi; Aralık sonunda, emlak yatırımcısı Adler’in açıkladığı gibi yüzde 50,9 rapor etmişti. Daire paketlerinin satışının bir sonucu olarak, işletme geliri (FFO 1) bu çeyrekte yaklaşık 29 (32) milyon Euro’ya geriledi. Kendi açıklamalarına göre, Adler Grubu’nun hala 27.000 civarında dairesi var. Mayıs ayının ortalarında Adler, Consus Real Estate yan kuruluşunun başının belada olduğunu itiraf etti. Adler Grubu’nun kendisi, KPMG denetçilerinin 2021 yıllık mali tablolarını onaylamayı reddetmesi nedeniyle baskı altında.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri BAFIN

BAFIN | Ger40.com

Almanya’daki kart ödemeleriyle ilgili sorunlar, olay yerindeki mali düzenleyiciyi çağırıyor. “Handelsblatt” sözcüsü, Bafin’in kesintinin boyutunun daha iyi bir resmini elde etmek için etkilenebilecek ödeme hizmeti sağlayıcıları arasında derhal bir sorgu başlattığını söyledi. Ayrıca Bafin, mevcut durum hakkında Bundesbank, Federal Bilgi Güvenliği Ofisi (BIS) ve ödeme hizmeti sağlayıcıları Concardis ve Payone ile yakın temas halindedir.

 OMV

OMV | Ger40.com

Kimya yan kuruluşu Borealis ve devlete ait petrol şirketi Abu Dhabi National Oil Company (Adnoc), ortak plastik şirketleri Borouge halka açıldığında canlı taleple karşılaştı. Reuters haber ajansına konuşan iki kişi, toplamda 80 milyar dolarlık teklifler olduğunu söyledi. Bu nedenle teklif, yaklaşık 40 kat fazla talep gördü. Borouge ve ADNoc yorum yapmaktan kaçındı.

 31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ÇİN

ÇİN | Ger40.com

Çin sanayisi Mayıs ayında beklenenden daha yavaş bir oranda daraldı. Ulusal istatistik bürosu NBS, Caixin/Markit Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI) Nisan ayında 47.4 puandan 49.6 puana yükseldiğini söyledi. Analistler, Reuters anketinde 48,6’lık bir PMI bekliyorlardı. 50 işaretinin ötesinde, büyüme alanı başlar.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

AVRUPA PİYASALARI 8 Eylül

Alireza

DAX Analizi 12 Mayıs

Alireza

DAX Endeksi 30 Kasım

Alireza