ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 4 Nisan

3 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )-DAX Analizi 4 Nisan - 21 Ocak Piyasa Gelişmeleri JPMORGAN - Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

DAX yükseliş bekliyor

DAX Analizi 4 Nisan, Alman borsası Pazartesi günü kazançlarla başlamalı. Artış, denizaşırı ülkelerden gelen olumlu sinyallerden geliyor. Bu arada, Ukrayna’daki savaş devam ediyor ve görünürde hala bir son yok gibi görünüyor. Borsanın başlamasına neredeyse dörtte üçü kala,  DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), yüzde 0.7’lik bir artı ile 14.552 puana sinyal verdi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de iyi bir başlangıç ​​yapmalı.

DAX Analizi 4 Nisan, Asya’daki karlar göz önüne alındığında, piyasa gözlemcileri öncelikle ABD’de ikincil bir listeye sahip Çinli şirketlerin bilanço incelemesi konusunda Çin ile ABD arasındaki anlaşmazlığın hafifletilmesinden söz ettiler. Çin yüksek teknoloji hisse senetleri için bu, ABD listelerinde olası bir sonlanma riskini azaltır. QC Partners portföy yöneticisi Thomas Altmann, “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Çinli şirketlerin defterlerini incelemesi daha kolay olacak” dedi.

Altmann, bu ülkede beklenen hisse senedi piyasası artısı konusunda şüpheci. Alman borsası barometresi geçen hafta 15.000 puanlık büyük psikolojik işarette başarısız olduktan sonra, işler şimdi tekrar ters gidiyor, diye tahmin ediyor. Buna göre bir sonraki kırılmanın yukarı mı aşağı mı olacağı tamamen açıktır.

DAX Analizi 4 Nisan, Riskler hala yüksek ve Ukrayna savaşının arka planında Rusya’ya karşı daha fazla ve yeni yaptırımların nasıl görünebileceği belirsiz. “Bu arka plana karşı, birçok kişi cesurca hisse senedi satın almayı zor buluyor.”

DAX Analizi 4 Nisan

Alman bireysel hisse senetleri arasında, Bayer hisseleri olumlu haberler ve İngiliz bankası Barclays’in Tradegate ön piyasasının Cuma günü kapanış Xetra piyasasına kıyasla yükseltmesiyle yükseldi. Zirai ilaç ve ilaç grubu, yeni antikoagülan ilacının ve olası Xarelto halefi Asundexian’ın geliştirilmesiyle ilerleme kaydetti.

DAX Analizi 4 Nisan, Liberum yatırım şirketinden analist Alistair Campbell’e göre, Bayer’in ilacı onaylandığı takdirde, Bayer’in kasasına her yıl milyarlarca dolar getiren gişe rekorları kıran Xarelto’dan bile daha büyük bir başarı olabilir. Barclays analisti Emily Field ayrıca hisse senedini “fazla kilolu” ve fiyat hedefini 60’tan 85 avroya yükseltti.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Teslimat hizmeti sağlayıcısı Delivery Hero, 2023’te operasyon işinde grup düzeyinde ilk kez kârlı olmak istiyor. Pay, Cuma günkü Xetra kapanışına kıyasla pazar öncesi yaklaşık yüzde dört kazandı.

DAX Analizi 4 Nisan, Bir siber saldırının hedefi olan rüzgar türbini üreticisi Nordex’e de odaklanılıyor. Kesinti erken fark edildi ve derhal karşı önlemler başlatıldı. Edinilen bilgiye göre, çeşitli lokasyonlardaki çeşitli iş alanlarının bilişim sistemleri “tamamıyla önlem amaçlı” kapatıldı. Hisse, işlem başlamadan önce biraz düştü.

DAX Analizi 4 Nisan, Buna ek olarak, İngiliz yatırım bankası Barclays’in bir başka yeniden sınıflandırması da dikkat çekebilir, ancak bu durum piyasanın önüne geçmedi. Analist Paul May, Grand City Properties’deki yatırım notunu “Eşit Ağırlık”tan “Zayıf”a düşürdü. Emlak grubunun yıllık rakamları beklentilerle uyumluydu, ancak 2022 için işletme karı görünümü zayıf, diye yazdı ve şimdi de daha yüksek yeniden finansman maliyetlerini üstleniyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 3 Mayıs

Alireza

Almanya Piyasaları 27 Temmuz

Alireza