ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 28 Mart

DAX Analizi 28 Mart- DAX Analizi 19 Ocak

DAX 40’ın yükselmesi bekleniyor

DAX Analizi 28 Mart

DAX Analizi 28 Mart, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)Pazartesi günü sağlam bir başlangıçla son aralığında kalması muhtemel. Borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak yüzde 0.15 artışla 14.327 puana sinyal verdi. Borsa barometresi neredeyse iki haftadır yaklaşık 14.100 ile 14.500 arasında hareket ediyor. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de ilk etapta ılımlı bir şekilde yükselmesi muhtemel.

DAX Analizi 28 Mart, Doğu Avrupa’daki savaş durumu, diğer yerlerin yanı sıra Şanghay’daki karantinayla birlikte Çin’deki kötüleşen korona durumu ve parasal sıkılaştırmanın itici gücü olarak enflasyonun gelişmesiyle desteklenen en büyük borsa sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Credit Suisse bankasından sabah yapılan bir yorumda, “Rusya’ya yönelik söylem keskinleşiyor” dedi. Banka uzmanlarına göre, finansal piyasaların nasıl tepki vereceği henüz belli değil.

DAX Analizi 28 Mart

Hafta sonu, ABD Başkanı Joe Biden, Kremlin şefi Vladimir Putin’e sözlü saldırıda bulunarak Rusya’da öfkeye yol açtı. Biden, Varşova’da yaptığı konuşmada Rusya Devlet Başkanı’nı “diktatör” olarak nitelendirdi ve “Tanrı aşkına, bu adam iktidarda kalamaz” diyerek sözlerini tamamladı. Beyaz Saray, bunun Putin’i devirme çağrısı olmadığını söyledi. Kremlin hemen protesto etti. Rus dış politika uzmanı Konstantin Kosachev, Biden’ı suçtan daha kötü hatalar yapmakla suçladı.

DAX Analizi 28 Mart, Araba geçiş ücretinin patlaması nedeniyle tazminat ödemeleriyle ilgili yasal anlaşmazlıkta, bu arada federal hükümet bir yenilgiye uğradı. Başlangıçta planlanan operatörler CTS Eventim ve Kapsch TrafficCom tarafından bildirildiği üzere, bir tahkim mahkemesi Federal Cumhuriyet aleyhine tazminat ve masrafların geri ödenmesi talebini onayladı. Tahkim yargılamasının ikinci aşamasında, alacağın miktarına şimdi karar verilecek. CTS Eventim hisseleri, Cuma günü Tradegate ticaret platformunda Xetra kapanış fiyatının yüzde altı üzerinde işlem gördü.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 28 Mart,  Tradegate hakkında şüpheci bir analist araştırmasına göre, motor üreticisi MTU’nun (MTU Aero Engines) hisseleri neredeyse yüzde bir düştü. Uzman Milene Kerner, Doğu Avrupa’daki jeopolitik durumun havacılık endüstrisine malzeme tedarikini olumsuz etkilediğini, ancak diğer yandan savunma sanayi hisselerinin yeniden değerlenmesine neden olduğunu yazdı. İngiliz yatırım bankası Barclays. Ticari havacılık segmentinde zorluklar var.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Eylül

Alireza

DAX Analizi 15 Aralık

Alireza

10 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza