ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

29 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

29 Mart Piyasa Gelişmeleri 

29 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna ve Rusya temsilcileri, Rusya’nın doğalgazın ruble olarak ödenmesi talebi konusundaki anlaşmazlıkta bugün görüşmeler için bir araya gelmek istiyorlar, cepheler sertleşiyor ve E.ON patronu Rusya’nın bunu yapması durumunda sonuçları konusunda uyarıyor. enerji kaynaklarını durdurun.

 UKRAYNA

Ukrayna ve Rusya temsilcileri, bugün Türkiye’de doğrudan görüşmeler için bir araya gelmek istiyor. Ukrayna net kırmızı çizgilerden bahsediyor. Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, bunların Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskyj tarafından belirlendiğini söyledi. En azından insani meseleler açıklığa kavuşturulmalı ve nihai hedef ateşkes anlaşmasıdır.

29 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukraynalı iki santral çalışanına göre, Rus askerleri Çernobil reaktörünü alırken, araçlarını özellikle kötü şekilde kirlenmiş bir bölgede koruyucu ekipman olmadan sürdüler. Kendi açıklamalarına göre, Ukraynalılar 24 Şubat’ta Rus birliklerinin nükleer santral kalıntılarının kontrolünü ele geçirdiği sırada görevdeydi. İsmini vermek istemeyen adamlar, Reuters haber ajansına, sözde Kızıl Orman’ı tanklar ve zırhlı araçlarla geçtiklerini ve radyoaktif toz bulutlarını tekmelediklerini söyledi. Askerler tozu teneffüs etmiş olabileceğinden, içlerinden biri “intihar” eyleminden bahsetti.

29 Mart Piyasa Gelişmeleri 

 29 Mart Piyasa Gelişmeleri RUSYA/GAZ

Rusya’nın gaz için ruble olarak ödeme talebi konusundaki anlaşmazlıkta cepheler sertleşiyor. Pazartesi günü düzenlenen özel bir konferansta, dünyanın en önemli yedi sanayi ülkesi oybirliğiyle ruble cinsinden ödemeyi reddetti ve sözleşmenin ihlalinden bahsetti. Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck (Yeşiller), G7 enerji bakanlarının başkanı olarak, şirketlerden uymamalarının istendiğini söyledi. “Yani bu, ruble cinsinden ödemenin kabul edilemez olduğu anlamına geliyor.” Şansölye Olaf Scholz şunları vurguladı: “Sözleşmelerin yerine getirilmesi gereken bir durumumuz var.” Cumhurbaşkanlığı Ofisi Sözcüsü Dmitry Peskov ise Rusya’nın “Gaz vermeyeceğiz, bu açık” dedi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 E.ON

29 Mart Piyasa Gelişmeleri 

29 Mart Piyasa Gelişmeleri, Enerji şirketinin başkanı Leonhard Birnbaum, Rusya’nın enerji arzını durdurması ve Almanya’daki arza öncelik verilmesi durumunda ekonomi için sonuçları konusunda uyarıyor. ARD’de, “O zaman bir otomobil fabrikası yakında artık çipi değil, direksiyon rotunu kaybedecek olabilir, çünkü çelik üreticisi direksiyon rotunu işlemek için gaz almamış olabilir,” dedi. Birnbaum, “Alman ekonomisine büyük zarar verecek bir senaryodan” bahsediyor. Rus enerji kaynaklarından yeterli bağımsızlık muhtemelen üç yıl içinde elde edilebilir. “Petrol bir yıl içinde olabilir, kömür daha da hızlı olabilir.” Ancak doğal gaz ile daha uzun sürer.

 PROSIEBENSAT.1

29 Mart Piyasa Gelişmeleri, ProSiebenSat.1 ile İtalyan ana hissedarı MFE-MediaForEurope arasındaki anlaşmazlık için için için için yanan devam ediyor. Medya şirketi, Pro7, Sat.1 ve Kabel 1 gibi yayıncılara yaptığı açıklamada, eski Başbakan Silvio Berlusconi tarafından kontrol edilen televizyon grubunun ProSiebenSat.1 denetim kurulundaki bir pozisyonu reddettiğini söyledi. Mediaset’in kendi adayını denetleme kuruluna seçmesi için önermesi. Buna karşılık panel, adayları için destek istedi. Açıklamada, “MFE-MediaForEurope, Denetim Kurulu’nun büyük üzüntü duyduğu bu öneriyi reddetti” denildi.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40: Çok az değişiklik bekleniyor

Alireza

8 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Puma Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza