ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 29 Mart

DAX Analizi 29 Mart, 25 Ocak Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Düşen petrol fiyatları yukarı çekmeye devam ediyor

DAX Analizi 29 Mart

DAX Analizi 29 Mart, Düşen petrol fiyatı, Alman hisse fiyatlarının Salı günü yükselmeye devam etmesine izin vermeli. Hafta başında neredeyse beş haftanın en yüksek seviyesine tırmanan DAX endeksi (DAX 40 endeksi), yeniden 15.000 puana yaklaşıyor. Bir gün önce Dax, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonraki yüksek kayıpları geçici olarak tamamen telafi etmişti.

Salı günü borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala X-Dax, Dax için bir gösterge olarak yüzde 1,2 artışla 14.589 puana sinyal verdi. Euro Bölgesi kıyaslama endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de muhtemelen yükselecek.

DAX Analizi 29 Mart

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Deutsche Börse, DAX’ta Daimler Truck ve Hannover Re’yi içeriyor

DAX Analizi 29 Mart, Sadece son zamanlarda önde gelen Alman endeksi DAX’ta açık bir hareket vardı. 21 Mart’ta Beiersdorf ve Siemens Energy’nin hisseleri Alman borsa barometresinden çıkmak zorunda kalırken, Daimler Truck ve Hannover Re aynı anda değer kaybetti.

Daimler Truck, adını o zamandan beri Mercedes-Benz olarak değiştiren ve Aralık 2021’de borsaya kote olan ana şirketten yalnızca bölündü. Kamyon üreticisinin hisseleri daha sonra Şubat ayında MDAX küçük sermaye endeksine yükseldi. Bununla birlikte, kağıt, Almanya’nın en iyi borsa liginde ticaretin ilk gününü biraz daha zayıf sonlandırdı: Sonuç olarak, XETRA ticareti yüzde 0,34 düşüşle 24,42 Euro’ya düştü ve hisse en son 26,34 Euro’ya mal oldu (28 Mart’taki kapanış fiyatı). Mart 2022).

DAX Analizi 29 Mart, Reasürör Hannover Re’nin hisseleri önemli ölçüde iyileşti. Endeksteki artışın etkisiyle, işlem sonunda kağıt yüzde 4.01 artarak 149.10 Euro’ya yükseldi. Hisse en son 150,80 Euro’dan işlem gördü (28 Mart 2022’deki kapanış fiyatı).

Küme düşen iki Beiersdorf ve Siemens Energy’nin hisseleri yüzde 3,68 düşüşle 88,00’e ve yüzde 0,47’si 21,35 avroya düştü. En son sırasıyla 94.06 avro ve 20.56 avroya mal oldular.

Daimler Truck Announces Future Goals as an Independent Company

DAX Analizi 29 Mart, Commerzbank uzmanlarına göre, Çin’deki korona karantinaları nedeniyle petrol fiyatı düşüyor. Piyasa, Çin’in ekonomik motoru bocalamaya başlarsa talebin düşeceğini tahmin ediyor. Bu, enflasyon dinamikleri üzerindeki bir miktar baskıyı alır. Ancak uzmanlar, küresel tedarik zincirlerinde daha fazla aksama olacağı konusunda da uyarıyorlar.

DAX Analizi 29 Mart, Ukrayna ihtilafına hala bir çözüm bulunabileceğine dair bir umut ışığı da var. Rusya ve Ukrayna’dan gelen heyetler, yeni bir müzakere turu için Salı sabahı İstanbul’da bir araya geldi. Ancak gece boyunca Ukrayna’nın birçok şehrinde çatışmalar devam etti.

DAX Analizi 29 Mart, Sabah, piyasa öncesi fiyat dalgalanmalarından özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler için iş rakamları ve görünüm sorumluydu. Nordex ve Wacker Neuson’dan (Wacker Neuson SE) gelen rakamlar iyi karşılandı, her iki hisse de Tradegate’de yükseldi. Buna karşılık, Dermapharm ve JENOPTİK’in hisseleri cari yıl için tahminlere göre düştü.

Ayrıca, tüm gözler WACKER CHEMIE kimyasal grubunun Sermaye Piyasaları Günü’nde sunacağı uzun vadeli büyüme hedeflerinde olacak. Şirket büyümeyi hızlandırmak istiyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

Alireza

Türkiye’de Enflasyon oranı %80,2

Alireza

DAX Analizi 21 Temmuz ( 14:30 )

Alireza