ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

30 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

30 Mart Piyasa Gelişmeleri 

30 Mart Piyasa Gelişmeleri, üksek borçlu emlak grubu China Evergrande, Crystal City inşaat projesinin haklarını satıyor, ABD’li çip üreticisi Micron Technology, evden çalışma eğiliminden yararlanıyor ve ABD Senatosu bunun yolunu açtı. Fed adayı Lisa Cook için bir oylama.

 UKRAYNA

30 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Rusya’nın askeri faaliyetleri kısmen azaltacağını açıklamasıyla ilgili çekincelerini dile getirdi. “Ukraynalılar saf bir halk değil” dedi. “Ukraynalılar, bu 34 günlük işgal ve Donbass’taki son sekiz yıllık savaş sırasında, yalnızca somut bir sonuca güvenebileceklerini çoktan öğrendiler.” Güven artırıcı bir önlem olarak, Rusya Savunma Bakanlığı Kiev ve Çernihiv çevresindeki askeri faaliyetleri büyük ölçüde azaltacağını duyurdu – ancak sadece orada ve Ukrayna’nın başka yerlerinde değil.

ABD, Doğu Avrupa’ya daha fazla savaş uçağı ve askeri konuşlandırdığını duyurdu. Bir Savunma Bakanlığı sözcüsü, bunların on F-18 jeti ve 200’den fazla askeri içerdiğini söyledi. Diğer şeylerin yanı sıra, Litvanya’da konuşlandırılacaklardı.

CHINA EVERGRANDE

30 Mart Piyasa Gelişmeleri

30 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ağır borçlu gayrimenkul grubu, Crystal City inşaat projesine ilişkin haklarını satıyor. Bir borsa belgesine göre Evergrande, Crystal City ve Hangzhou eyaletindeki diğer projelerin inşaat maliyetlerini karşılamak için 520 milyon avroya eşdeğer geliri kullanmak istiyor. Şirket, alacaklılarına Temmuz ayı sonuna kadar bir borç yeniden yapılandırması teklifinde bulundu.

30 Mart Piyasa Gelişmeleri MİKRON TEKNOLOJİSİ

ABD çip üreticisi, ev ofis trendinden yararlanıyor. Şirket, geçen yılın aynı dönemindeki 6.24 milyar dolardan ikinci çeyrekte gelirin 7.79 milyar dolara yükseldiğini söyledi. Net gelir 603 milyon dolardan 2.26 milyar dolara yükseldi.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 FED

30 Mart Piyasa Gelişmeleri

30 Mart Piyasa Gelişmeleri, ABD Senatosu, Fed adayı Lisa Cook için oylama yapılmasının önünü açtı. Kongre Odası Salı günü onun hakkında nihai oylamayı başlatmaya karar verdi. Cook, Fed Kurulu’nda görev yapan ilk Afrikalı-Amerikalı kadın olacaktı. Aday gösterme süreci daha önce bir çıkmaz olduğu için sorumlu bankacılık komitesinde tıkanmıştı. Paneldeki Cumhuriyetçiler Cook’u desteklemeyi reddetti. Başkan Joe Biden’ın Demokratları, Başkan Yardımcısı Kamala Harris bir çıkmazı kırmak için oy kullanabilecekken, Senato’da çok ince bir çoğunluğa sahipler.

30 Mart Piyasa Gelişmeleri ALMANYA

Bir gazete haberine göre, Alman Ekonomi Uzmanları Konseyi, Ukrayna’daki savaş nedeniyle gelecek yıl için ekonomik tahminlerini büyük ölçüde düşürdü. “Wirtschaftswise”, mevcut tahminlerinde, Almanya’nın gayri safi yurtiçi hasılasının 2022’de yüzde 1,8 oranında büyüyeceğini varsayıyor. 2023 için yeni büyüme tahmini yüzde 3,6. Alman Ekonomi Uzmanları Konseyi, 2022 ve 2023 için ekonomik tahminini bugün yayınlamayı planlıyor.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Henkel Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 22 Eylül

Alireza

MODERN PAZAR

Alireza