ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 16 Mayıs

DAX 10 Ocak Son Durumu

DAX Analizi 16 Mayıs

DAX Analizi 16 Mayıs, Alman borsasındaki ivme, geçen haftaki olumlu sonucun ardından yeniden canlanıyor gibi görünüyor. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax, işlem başlamadan bir saat önce Pazartesi günü eksi yüzde 0,4’lük bir sinyal vererek 13.971 puana ulaştı. Öncü endeks geçen hafta uzun bir aradan sonra ilk kez pozitif dengeye ulaşmıştı. Pazartesi günü euro bölgesi muadili EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için daha zayıf bir açılış da gündemde.

DAX Analizi 16 Mayıs, Bank Donner & Reuschel teknik analisti Martin Utschneider, “Lider Alman endeksi muhtemelen haftaya temkinli bir başlangıçla karşı karşıya,” dedi. Kapsayıcı grafik ve piyasa teknik düşüş eğilimi hala bozulmamış ve “durgunluk eğilimi gölgede kalan ekonomik konu olmaya devam ediyor”.

DAX Analizi 16 Mayıs

SPI Asset Management’tan piyasa uzmanı Stephen Innes’e göre, 0,50 puanlık oranlardan bile daha büyük oran artışlarının Fed’in gündeminde olmayacağı beklentisi, yatırımcı duyarlılığı ve pazarlık avcılarını cezbetmek için iyi. Uzman, “Ancak bu, ayı piyasasının bittiği anlamına gelmiyor” diye ekledi. Onun için de, durgunluk konusu, yatırımcıların algılarının listesinin başında yer alıyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 16 Mayıs, Şirket tarafında haftanın başında gündem net görünüyor. Radyo kulesi şirketi Vantage Towers ve BT hizmet sağlayıcısı adesso ile ikinci kademedeki şirketler nihai iş rakamlarını sundu. Vantage geçen mali yıl hakkında rapor verirken, Adesso iyi bir ilk çeyrek bildirdi. Ancak, ekonomik ortamda yaşanabilecek olası bir yavaşlama nedeniyle, Yönetim Kurulu yıl için tahminini koruyor.

Aksi takdirde, odak analist yorumlarındaydı. HSBC ve özel banka Berenberg’den yeni satın alma önerileri, tıbbi teknoloji grubu Carl Zeiss Meditec’e ve finans sektörü için yazılım konusunda uzmanlaşmış sağlayıcı GFT Technologies’e (GFT SE) halka arz öncesi fiyat artışları verdi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Dax endeksi Bayer, Monsanto’nun devralınması nedeniyle muhtemelen yatırım sürecindedir.

Alireza

Yeni DAX 40 veya GER 40 Endeks Kuralları

Alireza

DAX Analizi 10 Mayıs

Alireza