ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 30 Mayıs

DAX Analizi 21 Aralık -DAX Analizi 14 Temmuz

Dax 14.500 puanın üzerinde

DAX Analizi 30 Mayıs

DAX Analizi 30 Mayıs, Alman borsasının yeni haftanın başında son galibiyet serisini sürdürmesi bekleniyor. Xetra açılışından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40 endeksi) , 14.554 puanla yüzde 0.63 yükseldi. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,6 civarında artması bekleniyor.

Cuma günü, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) beş haftanın en yüksek seviyesine yükseldi ve haftalık yüzde üç buçuk civarında bir kazanç kaydetti. Borsa barometresi de Ocak ayından bu yana devam eden düşüş trendini aşmıştı. Böylece 14.547 noktada 100 gün çizgisi ve ardından 14.728 noktada üstel 200 gün çizgisi artık yaklaşıyor. Uzun vadeli trend barometreleri olarak kabul edilirler.

Credit Suisse uzmanları, en son şirket sonuçları ve ABD ekonomik verileriyle yatırımcı iyimserliğinin güçlendiğini görüyor. Nasdaq’taki teknoloji hisselerini Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesinden önemli ölçüde yukarı çeken bir “rahatlama rallisinden” bahsettiniz.

DAX Analizi 30 Mayıs, Bu Pazartesi günü yatırımcılar, öğleden sonra erken saatlerde beklenen Almanya’nın Mayıs ayı enflasyon rakamlarına odaklanıyor. Helaba araştırma ekibindeki uzmanlar, son birkaç aydır enflasyondaki artışların dünya genelinde faiz beklentilerine yön verdiğini ve bu nedenle finans piyasalarında hakim gündem maddesi olduğunu hatırlattı. QC Partners’tan analist Thomas Altmann, “Aylık bir karşılaştırmada, fiyat artışının yavaşlamış olması muhtemeldir. Ancak ABD’nin aksine, bu ülkede yıllık enflasyon henüz zirveyi geçmedi” diyor.

DAX Analizi 30 Mayıs

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bireysel değerler arasında Siemens hisselerinin ilgi odağı olması muhtemeldir. Şirkete göre endüstriyel grup, elektrik mühendisliği grubunun 175 yıllık tarihindeki en büyük siparişi aldı. İki ortakla birlikte Mısır’da 2 bin kilometrelik hızlı tren ağının inşası için sözleşme imzalandı. Buna göre Siemens’in tek başına 8,1 milyar avroluk sipariş değeri var. Piyasadan önce, Siemens kağıtları için Tradegate ticaret platformu yüzde 4,9 arttı.

DAX Analizi 30 Mayıs, Tradegate’de yüzde 0,8 düşüşle 17,13 Euro’ya düşen TRATON’un hisseleri de bir göz atmaya değer olabilir. Fransız yatırım bankası Exane BNP Paribas’ın temkinli bir analist yorumundan zarar gördüler. 15 Euro’luk bir fiyat hedefi ile Exane uzmanları, yeterli fiyat potansiyeli görmediler ve Volkswagen yan kuruluşunun hisselerini “nötr”den “düşük performansa” düşürdüler.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 4 Temmuz

Alireza

DAX Endeksi 12 Kasım

Alireza

DAX Analizi 14 Nisan

Alireza