Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

9 Eylül Asya/Pasifik hisse senetleri

DAX Analizi 31 Ocak

Asya/Pasifik hisse senetleri: Fiyat artışları – Çin düşük enflasyonla şaşırttı

9 Eylül Asya/Pasifik hisse senetleri, Asya borsaları Cuma günü yükseldi. Ana endekslerin toparlanmaya devam ettiği ABD borsasından pozitif trend yakaladılar.

Atlantik’in iki yakasındaki merkez bankalarının yüksek enflasyona karşı verdiği mücadele şu anda ilgi odağı. Euro bölgesindeki rekor enflasyon, para otoritelerini Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarihindeki en büyük faiz artırımına yöneltti. ECB böylece ABD Merkez Bankası’nın trendini takip etti – önemli bir gecikmeyle. ABD tahvil getirileri ECB hamlesinden sonra yükseldi.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Bu arada Çin’de enflasyonist baskılar Ağustos ayında şaşırtıcı bir şekilde zayıfladı. Sıfır Covid politikası ve emlak krizinden muzdarip olan ekonomiyi canlandırmak için merkez bankası burada faiz oranlarını düşürmüştü. Çinli tüketicilerin zayıf harcama havası şimdi daha fazla parasal gevşemeye yer veriyor.

9 Eylül Asya/Pasifik hisse senetleri, Bununla birlikte, anakara borsalarındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı Çin CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 1.4 artışla 4092 puana yükseldi. Hong Kong’da Hang Seng yüzde 2,7 artışla 19,364 puana ulaştı.

Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225 yüzde yarım yükselişle 28.214 puandan kapandı.

Avustralya’nın S&P ASX 200 endeksi yüzde 0.7 artışla 6894 puana yükseldi. Güney Kore’de ticaret yoktu ve Hindistan’da hafif fiyat artışları oldu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 21 Temmuz

Alireza

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ

Alireza

19 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza