ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 24 Şubat

DAX Analizi 16 Aralık - DAX Analizi 24 Şubat -

DAX Ukrayna krizi nedeniyle 14.000 puana geriledi

DAX Analizi 24 Şubat

DAX Analizi 24 Şubat- DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Ukrayna krizindeki tırmanış nedeniyle Perşembe günü keskin bir şekilde düşmeye devam etmeli. Broker IG, önde gelen Alman endeksini alım satımın başlamasından iki saat önce eksi yüzde 4 ile 14.050 puan olarak değerlendirdi. 14.015 puanlık bir düşüşle, zaten 14.000 puanlık yuvarlak işarete çok yaklaşmıştı. Mart 2021’de son kez listeledi.

Bu yıl, önde gelen Alman endeksi, 2021’de yaklaşık yüzde 16 kazandıktan sonra, Çarşamba günü Xetra kapanışına kadar neredeyse yüzde sekiz kaybetmişti. Yıl boyunca şu ana kadar yapılan düzeltmenin nedenleri, faiz oranlarında yaklaşan geri dönüş. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın yanı sıra son zamanlarda kötüleşen Ukrayna krizi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?    Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 24 Şubat

DAX Analizi 24 Şubat – Perşembe sabahı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin resmen doğu Ukrayna’ya saldırı emri verdi. ABD Başkanı Joe Biden, Batılı müttefikler ve NATO, Putin’in eylemlerini sert bir şekilde kınadı ve yeni yaptırımlar ilan etti. Biden, Rusya’nın “kasıtlı olarak” Ukrayna’ya “savaş” başlattığını söyledi.

DAX Analizi 24 Şubat Mercedes-Benz

Home | Mercedes-Benz Group

Otomobil üreticisi Mercedes-Benz, küresel yarı iletken kıtlığının neden olduğu istisnai durum nedeniyle bilançosunu çok parlak bir şekilde parlattı. Kamyon bölümünden ayrıldıktan sonraki ilk yıllık hesaplar, bir önceki yıla göre neredeyse altı kat daha fazla olan 23.4 milyar Euro’luk net kar getirdi.

DAX Analizi 24 Şubat – Otomobil üreticisi Mercedes-Benz (Mercedes-Benz Group (eski Daimler)) kâr artışının ardından hissedarlar için temettü tutarını artırıyor. Önceki yıl için korona kısıtlamaları nedeniyle hisse başına 1,35 Euro olan temettü oranının, şaşırtıcı derecede yüksek 5,00 Euro’ya yükselmesi bekleniyor. Dax grubunun Perşembe günü açıkladığı gibi, şu anda bağımsız olan kamyon bölümünün bölünmesi sırasında yeniden değerlemeler için ayarlanan konsolide kar, 14,2 milyar Euro’ya ulaştı. Satışlar yüzde 9 artarak 168 milyar Euro’ya ulaştı. Hisse başına 5,00 Avro temettü, önceki yıl 1,35 Avro’dan sonra ödenecektir.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?         Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 24 Şubat – Özel kalemler için ayarlanan otomobil ve kamyonetlerin getirisi, bir önceki yıldaki yüzde 6,9’dan sonra yüzde 12,7’lik rekor bir seviyeye yükseldi. Bilgisayar çiplerinin olmaması, geçen yıl araç üretiminin düşmesine neden oldu, böylece yapay olarak sıkı bir arz, yüksek talebi karşıladı. Diğer üreticiler gibi Mercedes de montaj hattından çıkmak için yüksek fiyatlı, karlı modelleri tercih etti ve olağan indirimleri sıkıştırmayı başardı.

SAP, temettü oranını önemli ölçüde artırmak istiyor

DAX Analizi 24 Şubat – Avrupa’nın en büyük yazılım üreticisi SAP (SAP SE), önemli ölçüde daha fazla temettü ödemek istiyor. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grubunun Perşembe günü Walldorf’ta duyurduğu gibi, temettü 60 sent artarak 2,45 avroya çıkmalı. Ödeme, şirketin 50. yıldönümü vesilesiyle 50 sentlik özel bir temettü içeriyor. Genel olarak, bu yüzde 32’lik bir artışa tekabül ediyor. Duyuruya göre, hissedarlar temettü ödemeyi kabul ederse, grup yüzde 54’lük bir ödeme oranına sahip olacak.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

DAX Analizi 4 Temmuz

Alireza

Avrupa borsaları 26 Kasım

Alireza

Almanların 10 favori hisseleri

Alireza