ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Rusya Ukrayna’ya birkaç kanattan bir saldırı başlattı, Ebay ilk çeyrek tahminleriyle yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı ve Nijerya ile ABD bankası JPMorgan arasındaki önceki bir petrol anlaşmasıyla ilgili multi milyar dolarlık yasal anlaşmazlıkta, süreç Londra’da bir mahkeme başlamadan önce.

 UKRAYNA

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Rusya, Ukrayna’ya birden fazla kanattan bir saldırı başlattı. Rus haber ajansı Interfax’a göre, ordu Perşembe gecesi Ukrayna genelindeki hedeflere saldırdı. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, “Ukrayna’ya karşı geniş çaplı bir savaştan” söz etti. Reuters muhabirine göre, başkent Kiev’de çok sayıda patlama duyuldu. ABD Başkanı Joe Biden, “Rus ordusunun haksız saldırısına ortak ve kararlı bir yanıt” verdiğini duyurdu. Şansölye Olaf Scholz, “uluslararası hukukun bariz ihlalinden” söz etti. kim “hiçbir şey tarafından haklı gösterilemez”. “Bu, Ukrayna için korkunç bir gün ve Avrupa için karanlık bir gün.”

 VERGİLER

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Hızla artan enerji maliyetleri göz önüne alındığında, trafik ışığı koalisyonu milyarlarca dolarlık bir yardım paketi hazırladı. On bireysel kararla, yüksek gaz, elektrik ve yakıt fiyatları nedeniyle özellikle yoksul haneler desteklenecek. Bunlar arasında uzun mesafeli taşıtlar için vergi indirimi, yenilenebilir enerji ek ücretinin (EEG ek ücreti) Temmuz ayından itibaren kaldırılması veya Hartz IV alıcıları için 100 Euro’luk ek ücret yer alıyor. Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) paketi kabaca 13 milyar avro olarak tahmin etti.

 DEUTSCHE TELEKOM

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – DEUTSCHE TELEKOM, cari yılda karını daha da artırmayı planlıyor. Bonn merkezli Dax grubu Perşembe günü yaptığı açıklamada, 36,5 milyar avroluk kiralama giderleri olmaksızın düzeltilmiş bir faaliyet sonucu (Ebitda AL) hedefleniyor. Karşılaştırılabilir bir temelde – ve dolayısıyla Hollanda’da satılan iş ve önemli ABD yan kuruluşu T-Mobile US’deki terminal kiralamasındaki azalma olmadan – bu yüzde beşlik bir artışa tekabül edecektir. Geçen yıl satışlar yüzde 7,7 artarak 108,8 milyar avroya ulaştı. Düzeltilmiş faaliyet karı (Ebitda AL) 2021’de yüzde 6,6 artarak 37,3 milyar Euro’ya ulaştı – para birimi ayarlı ise 38,2 milyar Euro oldu.

 24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – VOLKSWAGEN

Atlantik’te yanan binlerce Volkswagen Grubu otomobili yüklü geminin ağır denizler kurtarılmasını geciktiriyor. Azor adası Faial’daki en yakın limanın kaptanı, yetkililerin yüksek dalgalar nedeniyle kurtarma işlemini ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Perşembe yeni bir girişime karar verecek.

 CTS EVENTIM

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Konser organizatörü ve bilet pazarlamacısı, geçen yıl federal hükümetten daha fazla korona yardımı aldı. CTS Eventim, 2021’in ilk yarısındaki karantinalar için verilen Corona Bridging Aid III’ten alınan 36 milyon euro ile 2021 sonucunun iyileştirileceğini duyurdu. CTS, korona kısıtlamaları nedeniyle iki yıldır büyük etkinliklerin neredeyse tamamen iptal edilmesinden muzdarip. 2021’in ikinci yarısı için talep edilen ek on milyona ilişkin bir karar hala beklemede.

 PFEIFFER VACUUM

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri,

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Vakum pompası üreticisi, hissedarlarının kâr artışına katılmasını ve temettüden iki kat daha fazla olmasını istiyor. Şirket, genel kurula hisse başına 4.08 Euro temettü teklif edilmesi gerektiğini duyurdu. Bu, net karın neredeyse üçte ikisi. Faaliyet karı (EBIT) iki katından fazla artarak 93 (2020: 45) milyon Euro’ya ulaştı. Bir yıl önce, hissedarlar karın yüzde 50’si olan 1.60 Euro’luk bir temettü almıştı.

 24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – INTEL

INTEL, “FAZ”a göre Saksonya-Anhalt’taki Magdeburg’da mikroçip üretimi için planladığı mega fabrikasını kurmak istiyor. Gazete, önümüzdeki hafta resmi bir duyurunun yapılması gerektiğini söyledi. Bavyera ve Saksonya’daki yerler de tartışıldı.

 EBAY

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Çevrimiçi perakendeci, ilk çeyrek tahminleriyle yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. ABD grubu, piyasa kapandıktan sonra Çarşamba günü ilk çeyrek için hisse başına 1,01 ile 1,05 dolar arasında kazanç ve 2,43 ile 2,48 milyar dolar arasında satış öngördü. Her ikisi de piyasa beklentilerinin altında kaldı. Hisse senedi, işlem sonrası işlemlerde yüzde 12 düştü.

 JPMORGAN

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri,

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Nijerya ile ABD’li bankacı arasında önceki bir petrol anlaşması yüzünden milyarlarca dolarlık bir hukuk savaşında Londra’daki bir mahkemedeki dava başladı. Nijerya, yaklaşık on yıl önce Shell ve Eni arasında tartışmalı bir petrol sahası anlaşması için bankadan 1,7 milyar dolardan fazla tazminat talep ediyor. Nijerya, eski Petrol Bakanı Dan Etete tarafından kontrol edilen bir şirkete emanet hesabına yatırılan petrol devlerinden fon transfer ederken JPMorgan’ı büyük ölçüde ihmalkar olmakla suçluyor.

 24 Şubat Piyasa Gelişmeleri  ECB

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Ukrayna krizi de ECB’yi yaklaşan faiz oranı toplantısının önüne geçiriyor. ECB baş ekonomisti Philip Lane FAZ’a verdiği demeçte, 10 Mart’taki Yönetim Konseyi toplantısında, en son jeopolitik gelişmeler de dahil olmak üzere ekonomik görünümün kapsamlı bir değerlendirmesinin yapılacağını söyledi. Bunlar petrol ve gaz fiyatlarını, yatırımcı ve tüketici güvenini ve ticaretini etkileyecektir. Jeopolitik gerilimler şu anda özellikle Avrupa için çok önemli bir risk faktörüdür.

 FED

US Fed governor opens door to half-point rate hike in March - ABC News

24 Şubat Piyasa Gelişmeleri – ABD Merkez Bankası Bankacısı Mary Daly, bu yıl en az dört faiz artırımından yana. San Francisco Fed Başkanı, enflasyonun kötüleşmesini önlemek için muhtemelen daha fazlasına ihtiyaç duyulacağını söyledi. Ekonomi istihdam yarattığı ve güçlü bir şekilde büyüdüğü için, enflasyonun çok yüksek ve faiz oranlarının çok düşük olduğu konusunda bir anlaşma var. Ukrayna krizini çevreleyen jeopolitik durum belirsizliği artırıyor ancak Fed’in Mart ayında faiz oranlarını yükseltmesini engellemeyecek.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 17 Kasım

Alireza

Türkiye’de Enflasyon oranı %80,2

Alireza

XETRA

Alireza