ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 24 Kasım

Almanların favori hisseleri - DAX Endeksi 24 Kasım

DAX Endeksi 24 Kasım ; DAX endeksi muhtemelen tekrar 16.000 puana yükselecek

DAX Endeksi 24 Kasım Analizine Göre son gerilemenin ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü 16.000 puana doğru belirli bir istikrarı işaret etti. GER 40, ticaretin başlamasından yaklaşık iki saat önce lider endeksi değerlendirdi ve yüzde 0,3 artışla 15,986 puana ulaştı.

Geçen Perşembe, Dax 16.290 puanla bir başka yüksek seviyeye ulaşmıştı. Yaklaşık yüzde 10’luk bir büyüme ile neredeyse yedi haftalık bir rallinin ardından nihayet 15.866 puana geri döndü.

DAX Endeksi 24 Kasım ifo iş ortamı, öğleden sonra erken saatlerde bir sürü ABD verisi ve akşam en son ABD Federal Rezerv toplantısının tutanakları ile günün gündemi ağzına kadar dolu.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 24 Kasım

DAX Endeksi 24 Kasım Analizine Credit Suisse’e göre, merkez bankacıları ekonomiyi canlandırmak için başlattıkları menkul kıymet alımlarından çıkışın müjdesini verdiğinden, odak noktası Fed toplantı tutanakları. Tutanakların enflasyon gelişmelerine ilişkin artan belirsizliği göstermesinin muhtemel olduğu belirtildi.

DAX Endeksi 24 Kasım; DAX dün en son rekorundan daha da uzaklaştı.

DAX Salı günü yüzde 0,8 düşüşle 15,987,20 puandan işlem gördü ve eksi değerini genişletmeye devam etti. En düşükte, 15.866.01 puana bile düştü. Kapanış zilinde Frankfurter Tafel’de yüzde 1,11’lik bir kayıpla 15,937,00 adede ulaştı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 24 Kasım Yükselen enflasyon riskleri nedeniyle kritik sesler şu anda yeniden yükseliyor. Önceki akşamdan bu yana, önce ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’den, ardından ECB yönetim kurulu üyesi Isabel Schnabel’den ilgili açıklamalar yapıldı. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın ikinci dönem için aday gösterilmesinin ardından yatırımcı faiz endişeleri de arttı. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann’a göre, önümüzdeki yıl üçüncü bir oran artışı bekleniyor.

Grafik teknolojisi dergisi Index-Radar’dan Andreas Büchler, “Alman hisse endeksi, Ekim ayındaki mevcut yukarı yönlü dalganın başlangıcından bu yana şimdiye kadarki en güçlü konsolidasyonu gösteriyor” dedi. Önceki haftanın 16.290 puanlık rekorundan bu yana, DAX zaten günlük en düşük seviyesinde yüzde 2.6 kaybetmişti. Büchler’in öncü endeks için tahmini bundan etkilenmez – özellikle de kapsamlı zaman penceresinde.

Ekonomik veriler tarafında biraz rahatlama oldu: Euro bölgesindeki kurumsal duyarlılık şaşırtıcı bir şekilde parladı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 10 Ocak Son Durumu

Alireza

Puma Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Yıl Sonu Ekonomi; Ekonomi önümüzdeki ticaret haftasında patlama yaşıyor

Alireza