ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri

22 Aralık Piyasa Gelişmeleri- 20 OCAK Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com | Ger40.com

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Unilever, ilaç devi GlaxoSmithkline’ın tüketim malları bölümü için 50 milyar sterlinlik teklifini artırmak istemiyor, Covid-19’a karşı aşılanmamış Sırp tenis yıldızı Novak Djokovic, Danimarka biyoteknolojisini satın aldı QuantBioRes ve Yeşiller şirketi – Giden liderler Robert Habeck ve Annalena Baerbock liderliğindeki parti liderliği yargının hedef kitlesini yakaladı.

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri UKRAYNA KRİZİ

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna krizine çözüm bulmak için Rusya ile diplomatik mücadelede bugün Berlin’e geliyor. Blinken, sabah Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile görüşecek. Fransa Bakanı Jean-Yves Le Drian ve İngiltere Dışişleri Bakan Yardımcısı James Cleverly’nin de toplantıya katılması bekleniyor. 20 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Öğleden sonra Blinken ile Federal Şansölye Olaf Scholz arasında bir görüşme yapılması planlanıyor. Blinken’in Cuma günü Cenevre’de Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile görüşmesi planlanıyor. ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın “küçük bir saldırısına” veya büyük bir işgale karşı farklı Batılı tepkiler ima etti. Sözcüsü Jen Psaki daha sonra Rus askerlerinin herhangi bir sınır geçişinin ABD ve müttefikleri tarafından “hızlı, güçlü ve birleşik bir yanıt” ile sonuçlanacağını söyledi.

YEŞİLLER/ARAŞTIRMALAR

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri  Giden liderler Robert Habeck ve Annalena Baerbock yönetimindeki Yeşiller Partisi liderliği, yargının hedef tahtasına düştü. Berlin savcılığı, “Spiegel”in bildirdiği gibi, 1.500 avroluk özel korona ödemeleri nedeniyle federal yürütme kurulunun altı üyesini soruşturuyor. Yetkili, federal yönetim kurulu tarafından 2020 yılında yapılan özel ödemelerin kendi partilerinin aleyhine olacak şekilde sadakatsizlik olduğuna dair ilk şüpheyi araştırıyor. Bunun itici gücü, basında çıkan haberlere dayalı olarak özel şahıslardan gelen suç duyuruları olabilirdi. Bir parti sözcüsü, talep üzerine soruşturmayı doğruladı.

VİRÜS

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri,Robert Koch Enstitüsü (RKI), koronavirüs pandemisinde yeni rekor seviyeler bildirdi. Bir gecede toplam 8,3 milyon bildirilen enfeksiyon, önceki günden 133,536 daha fazla açıklandı. Bu, hastalığın patlak vermesinden bu yana Almanya’da kaydedilen en yüksek artış. Yedi günlük vaka sayısı da 638.8’e yükselerek rekor kırdı.

TENNET

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri  – Yine Almanya’da geniş bir şekilde konumlanmış olan Hollandalı elektrik şebekesi operatörü, hatların genişletilmesi için harcanan milyarlarca dolarlık maliyeti göz önünde bulundurarak özel yatırımcıların girişini dışlamıyor. Tennet patronu Manon van Beek Reuters haber ajansına verdiği demeçte, sadece iletim sistemi operatörlerinin değil, bir bütün olarak enerji geçişinin finansmanının muazzam meblağlar nedeniyle sermaye piyasasına açık olması gerektiği konusunda bir anlaşma olduğunu söyledi.

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri UNILEVER

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri

İngiliz Langnese dondurma üreticisi ve Dove üreticisi, ilaç devi Glaxosmithkline’ın tüketim malları bölümü için verdiği 50 milyar sterlinlik teklifini artırmayacak. Unilever bunu duyurdu. Diğer şeylerin yanı sıra Sensodyne diş macunu ile tanınan GSK, bu hafta teklifi reddetti, ancak içeriden alınan bilgilere göre Unilever buna bir şey eklerse görüşmelere hazır.

Altcoin Nedir?    Hangi Altcoin Alınmalı?    NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

EASYJET

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Omicron dalgasına rağmen, İngiliz düşük maliyetli havayolu bu yaz işlerin korona öncesi seviyeye dönmesini bekliyor. Easyjet CEO’su Johan Lundgren Handelsblatt’a “Bunun olmayacağını gösteren hiçbir şey yok” dedi. Son zamanlarda, seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesinden sonra rezervasyonlar yeniden arttı. İsveçli, uçmanın yakında kısıtlama olmaksızın tekrar mümkün olacağından emin. Lundgren, “Kesinlikle en kötüsünün geride kaldığını söyleyebiliriz” dedi.

QUANTBIORES

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri, Covid-19’a karşı aşısı olmayan Sırp tenis yıldızı Novak Djokovic, Danimarkalı biyoteknoloji firması QuantBioRes’i satın aldı. Şirket patronu Ivan Loncarevic Reuters haber ajansına verdiği demeçte, hisselerin yaklaşık yüzde 80’ini satın aldığını söyledi. QuantBioRes, Covid-19’a karşı tıbbi bir tedavi geliştirmek istiyor.

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri VALNEVA

GER40.COM

Bir araştırmaya göre, Fransız-Avusturya biyoteknoloji şirketi Valneva’nın onaylanmak üzere olan korona aşısı, omikron varyantına karşı da çalışıyor. Şirket, ilk laboratuvar çalışmasının sonuçlarının, üç dozdan sonra oluşan serum antikorlarının omikron varyantını nötralize ettiğini gösterdiğini söyledi.

UNITED AIRLINES

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri, ABD havayolu şirketi dördüncü çeyrek zararını önemli ölçüde azalttı. Şirket, bunun nedeninin tatil sezonunda daha fazla seyahat talebi olduğunu bildiriyor. Düzeltilmiş bazda, hisse başına net zarar geçen yılın aynı döneminde hisse başına 7 dolardan 1,60 dolara düştü. Ortalama olarak, analistler hisse başına sadece eksi 2,11 dolar bekliyordu. Satışlar, bir yıl önceki 3.4 milyar dolardan 8.19 milyar dolara yükseldi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri VULCAN ENERJİ KAYNAKLARI

Lityum destekçisi, Şubat ayının ilk yarısında Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda Prime Standard’da listelenmeyi bekliyor. Bu, halihazırda Avustralya’da işlem gören şirket tarafından duyurulur. Şirket, Almanya’da Vulcan Energie GmbH tarafından temsil edilmektedir. Şirketin amacı lityumu teşvik etmektir. Elektrikli otomobiller için pil üretimi için gerekli hammadde Yukarı Ren Graben’deki termal sudan elde edilecek.

ÇİN/FAİZ ORANLARI

China GER40.CO0M

Çin, ekonomik yavaşlamayla mücadele etmek için faiz oranlarını düşürdü. Merkez bankası PBoC, bir yıl vadeli (LPR) krediler için referans oranını bir önceki aydaki yüzde 3,80’den sonra yüzde 3,70’e çıkardı. Beş yıl vadeli faiz oranı da yüzde 4,65’ten yüzde 4,60’a indirildi.

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri FED

20 Ocak Piyasa Gelişmeleri, ABD Başkanı Joe Biden, ABD Senatosunu Federal Rezerv Kurulu adaylarını hızlı ve gecikmeden onaylamaya çağırıyor. Demokrat, bir yıl görevde kaldıktan sonra düzenlediği basın toplantısında, enflasyonun derinleşmemesini sağlamanın Fed’in işi olduğunu söyledi. Merkez bankasının ekonomiye verdiği desteği yeniden ayarlaması yerinde olur. Yüksek fiyatlar ile mücadele etmenin en iyi yolu daha üretken bir ekonomidir. Korona pandemisi tarafından kesintiye uğrayan tedarik zincirlerinin yeniden başlatılması gerekecek.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Gaz endişeleri araba hisselerini etkiliyor

Alireza

20 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Endeksi 18 Kasım

Alireza