ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 16.000 puanın altına düştü

Dax analizi 23 Kasım

PİYASALAR AVRUPA / DAX, faiz oranı endişeleriyle 16.000’in oldukça altına düştü

Dax analizi 23 Kasım göre , DAX endeksi (DAX 40 endeksi) 16.000 puanın altına düştü , DAX başlangıçta Salı günkü en son rekorundan uzaklaştı. DAX Salı günü %0,8 düşüşle 15,987,20 puandan işlem gördü ve şu anda eksi %1,32 artarak 15,903,21 puana çıkıyor. Perşembe günü DAX , neredeyse 7 hafta süren bir rallinin ardından 16.290 puanla daha da yüksek bir seviyeye ulaştı. Ekim ayının düşüğü olan 14.818 puandan neredeyse %10 kazanmıştı.

Dax analizi 23 Kasım göre, Avrupa borsalarının başlamasından kısa bir süre sonra işler önemli ölçüde aşağı gitti. ABD’de bir önceki gün piyasa faiz oranlarının keskin bir şekilde yükselmesi ve Avrupa’da da tahvil faizlerinin yükselmesinin ardından, faiz endişeleri gündemde.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax analizi 23 Kasım

Bunun arka planı, görevdeki ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın 2. bir dönem için aday gösterilmesi ve aynı zamanda görev için uygun olan biraz daha sağır olarak kabul edilen Lael Brainard’ın değil. Piyasa perspektifinden bakıldığında, ABD para politikası Powell tarafından başlatıldığı için sıkılaştırıcı bir seyir izliyor. Merkez bankası çevrelerinden sıkılaştırmanın hızlandırılması gerektiğine dair artan sinyaller var. Bu arada, önümüzdeki yıl için piyasalarda ABD’de üçe kadar faiz artırımı bekleniyor. Avrupa’nın bazı bölgelerinde etkisini göstermeye devam eden korona pandemisi, yatırımcılarda da isteksizliğe neden oluyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax analizi 23 Kasım %1,4 düşüşle 15.893 puana, Euro-Stoxx-50 %1.5 düştü.

Dax analizi 23 Kasım, QC Partners, ticaret başlamadan önce, “Faiz oranlarındaki artışın Noel rallisini 1’inci Advent’ten önce boğma potansiyeli var,” diye uyarmıştı. Ve 16.000 işaretinin altına sürekli bir düşüş, havayı sarsabilir ve daha büyük ölçekte kâr elde etmeyi tetikleyebilir.

Alışılmışın dışında satın alma yöneticilerinin endekslerinin Almanya ve Fransa’dan beklenenden daha iyi raporlanması, başlangıçta herhangi bir destek sağlamıyor. İyi veriler, ECB’nin de biraz daha sıkı bir para politikası rotasına doğru ilerlediği yönündeki spekülasyonları da körükleyebilir. Öğleden sonra, ABD’den Markit satın alma yöneticilerinin endeksleri yayınlanacak.
Tablonun altındaki teknoloji hisseleri

Dax analizi 23 Kasım göre yükselen faiz oranlarının piyasada baskı oluşturduğu durumlarda sıklıkla olduğu gibi, en büyük kaybedenler teknoloji hisseleridir (-%2.7). Buna karşılık, banka hisseleri (-%0.9) ve sigorta hisseleri (-%0.6) biraz daha iyi durumda çünkü bu sektörler artan faiz oranlarından yararlanabilir. Günün kazananı ve %0,4 artısı olan tek sektör hammadde sektörü.

Jefferies’e göre, Eon’un şirketin sermaye piyasası gününde aktardığı göstergeler beklentilerle uyumlu. Eon %3,2 kaybetti. Teslimat Kahramanı %1.7 geride. Şirket, bir çalışan programının parçası olarak yaklaşık 591.000 yeni hisse ihraç ediyor. Piyasa katılımcılarına göre, yerleştirme düşük ve çok fazla zorlamamalı.
Thyssenkrupp için %6,6 düşüşle 10,55 Euro’ya geriledi. İsveçli aktivist fon Cevian hissesini azalttı ve 43 milyon hisseyi 10.20 € ile 11.29 € aralığının altına yerleştirdi.

Dax analizi 23 Kasım

Dax analizi 23 Kasım , eğilime karşı, CRH erken işlerde %0,9 kazanıyor. Davy, İrlanda inşaat malzemeleri şirketinin dokuz aylık rakamlarından etkilendiğini söylüyor. CRH şimdi, önceki tahminin en az %2 üzerinde olan 5,25 milyar dolardan fazla tam yıl faaliyet geliri bekliyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Deutsche Telekom Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

ŞİRKETLER 05.09.2022

Alireza

DAX Analizi 23 Eylül

Alireza