Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 19 Temmuz

DAX Analizi 21 Mart- DAX Endeksi Öğlen Analizi

Dax daha düşük bekleniyor

DAX Analizi 19 Temmuz

DAX Analizi 19 Temmuz , bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre DAX endeksi (DAX 40) Salı günü düşüşe geçecek. Pazartesi günü, diğer şeylerin yanı sıra, ABD Merkez Bankası’nın daha sert faiz artırımlarına ilişkin azalan korkular sayesinde yüzde 0,7 artarak 12.959,81 puana yükseldi.
Çevrimiçi broker CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, ABD’den gelecek emlak verilerinin yatırımcı duyarlılığı için bir turnusol testi olduğunu söyledi. “İpotek oranları önemli ölçüde arttı ve yatırımcılar, yüksek faiz yükünün emlak patlamasını yavaşlatıp yavaşlatmadığını görmek için yakından izliyor olacak.” Analistler, Haziran ayında konut başlangıçlarında 1,58 milyon adede kadar bir artışın olacağını tahmin ediyor.

DAX Analizi 19 Temmuz , Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi’nden iki gün önce, para politikası da Atlantik’in bu yakasında giderek daha önemli bir konu haline geliyor. Bu nedenle borsacılar euro bölgesinde enflasyonla ilgili nihai rakamları yakından takip ediyor. Uzmanlar, ön hesaplamalarda olduğu gibi Haziran ayında enflasyonun geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,6 olduğunu varsayıyor.Ne olursa olsun, yatırımcılara doğru yeni bir kurumsal bilanço dalgası geliyor. Diğerlerinin yanı sıra kamyon üreticisi Volvo, silah şirketi Lockheed Martin ve çevrimiçi video mağazası Netflix kitaplarını açıyor.

Alman tahvilleri Salı günü erken işlemlerde hafif yükseldi. Sabah, trend belirleyen vadeli işlem sözleşmesi Euro Bund Future yüzde 0,10 artarak 152,36 puana yükseldi. On yıllık Bund’ların getirisi yüzde 1.18 oldu.

Yatırımcıların Salı günü euro bölgesinden gelen enflasyon verilerini izlemesi bekleniyor. Kuşkusuz, bu sadece ikinci bir tahmindir. Rekor düzeyde yüksek enflasyon göz önüne alındığında, özellikle Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) bu Perşembe günü yapacağı para politikası toplantısı öncesi enflasyon rakamları önemli bir rol oynuyor. ECB’nin on bir yıl sonra ilk kez faiz oranlarını yükseltmesi bekleniyor.

DAX Analizi 19 Temmuz 

Aksi takdirde İtalya’daki siyasi gelişmeler ve Avrupa’daki enerji durumu piyasalarda çok yer kaplıyor. İtalya’da, uluslararası saygınlığı olan Başbakan Mario Draghi’nin hükümetinin geleceği hala sorgulanıyor. Avrupa enerji sektöründe, Rusya’dan sürekli tedarik eksikliği olması durumunda yüksek bir doğal gaz krizi riski vardır.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Allianz Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 31 Ocak

Alireza

Auto1 payı odakta: hızlı büyümeye rağmen borsa çöküşü

Alireza