ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Meta on yıl önce olduğu gibi yavaş büyüyor, Hellofresh beklentileri aşıyor ve PayPal kâr görünümünü düşürüyor

 META

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Yılın başında, Facebook’un sahibi META, on yıl önce halka açıldığı zamanki kadar yavaş büyüdü. Daha zayıf reklam bütçeleri ve Apple’ın yeni veri koruma kuralları, dünyanın en büyük İnternet ağının ABD borsasının kapanmasının ardından duyurduğu gibi, ilk çeyrekte satışların yalnızca yüzde yedi artarak 27,9 milyar dolara çıkmasına izin verdi. Karlar, yeni çalışanlar ve ürünlere yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere önemli ölçüde yüksek harcamalar nedeniyle yaklaşık beşte bir düşüşle 7.47 milyar dolara düştü.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 28 Nisan Piyasa Gelişmeleri HELLOFRESH

Şirkete göre, yemek dağıtım hizmeti ilk çeyrekte analistlerin beklediğinden daha iyi performans gösterdi. HelloFresh, kur ayarlı satışların yüzde 26 artarak 1,92 milyar avroya ulaştığını duyurdu. Analistler sadece ortalama 1,84 milyar avro bekliyorlardı. 99.3 (2021: 159.2) milyon avroluk düzeltilmiş faaliyet sonucu (AEbitda), bir önceki yılın iyi bir üçte biriydi ve bu, Corona kriziyle desteklendi, ancak aynı zamanda 67,9 milyon avro olan uzman tahminlerinin de çok üzerindeydi.

 28 Nisan Piyasa Gelişmeleri DEUTSCHE TELEKOM

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Avrupa’nın en büyük baz istasyonu operatörü Cellnex, Deutsche Telekom‘un baz istasyonu işinin olası bir milyarlarca dolarlık satın alınmasıyla ilgilendiğini doğruladı. Analistlere, şirket patronu Tobias Martinez, Cellnex’in bir satın almayı finanse etmek için Avrupa’da herhangi bir varlık satmak istemediğini söyledi. Almanya çok ilginç bir pazar. Martinez, bir teklifin ayrıntılarını vermedi. Daha önce, Cellnex ve American Tower’ın Telekom’un 18 milyar Euro’ya varan değere sahip Deutsche Funkturm (DFMG) işini yakından takip ettiği söylenmişti.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 UNIPER

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Kuruluş, Rusya’nın taleplerini Batı yaptırımlarını baltalamadan karşılamak için Rus gazına yönelik ödemelerini dönüştürmek istiyor: “Yaptırım yasasına uygun bir ödeme dönüşümünün mümkün olduğunu düşünüyoruz. Ödememizi Euro cinsinden bir hesaba yapmamız amaçlanıyor. Rusya’da “”Rheinische Post” için bir Uniper sözcüsü söyledi. Uniper şu anda euro olarak da ödeme yapıyor, ancak Avrupa’daki bir hesaba. “Gelecekteki ödeme işlemlerinin ayrıntılarıyla ilgili olarak, şu anda sözleşme ortağımız Gazprom ile istişare halindeyiz. Bu konuda federal hükümetle de çok yakın temas halindeyiz.” Rusya, gelecekteki doğalgaz faturalarının ruble olarak ödenmesini talep etti ve bu nedenle Polonya’ya doğalgazı kapattı.

 28 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Paypal

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri

ABD ödeme hizmeti sağlayıcısı, tüm yıl için kar görünümünü düşürdü. Şirkete göre, şimdi sadece hisse başına 3,81 ila 3,93 dolar arasında düzeltilmiş kazanç bekliyor. Daha önce Paypal, hisse başına 4,60 ila 4,75 dolar arasında bir varsayımda bulunuyordu. Hayal kırıklığı yaratan görünümün nedeni, artan enflasyon ve tüketicileri satın almaktan alıkoyan Ukrayna savaşı. Bu yılın ilk üç ayında satışlar yüzde sekiz artarak 6.5 milyar dolara yükseldi, ancak analistlerin 6.6 milyar dolarlık beklentilerini kaçırdı. Kazanç, analist beklentileri doğrultusunda hisse başına 88 sent oldu.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

17 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 3 Aralık

Alireza

Dax’in rekor seviyelerde sabit kalması bekleniyor

Alireza