Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 17 Ağustos

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 17 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40), Çarşamba günü 14.000 puanlık yuvarlak işaretin çarpıcı mesafesinde kalmalıdır. Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 0.27’lik bir fiyat artışı ile 13.948 puana işaret etti. Euro bölgesinin lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 0,4 daha yüksek olması bekleniyor.

DAX Analizi 17 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Tailwind, ABD ve Asya’daki borsalardan geliyor. Kurtarma ralli önceki gün New York’ta devam etti. Tokyo ve Hong Kong’da, Çin’in ekonomiyi desteklemek için daha fazla adım atacağı umutları fiyatları yükseltti.

Landesbank Hessen-Thüringen’e (Helaba) göre, Temmuz ayının başından bu yana gözlenen Dax’taki artış eğilimi bozulmamış durumda. Bu arada, çok sayıda teknik tablo direncinin üstesinden gelindi, böylece daha fazla kârın yolu bu taraftan açıldı. Uzmanlar, “Daha fazla enflasyon ve daha az büyüme olasılığı göz önüne alındığında, yukarı yönlü potansiyelin ne kadar belirgin olduğunu göreceğiz” dedi. Her halükarda, ABD’de son dönemde bazıları hayal kırıklığı yaratan ekonomik rakamlar, havayı gözle görülür şekilde düşürmedi.

DAX Analizi 17 Ağustos

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 17 Ağustos, Ekonomik tarafta, ABD perakende satışları ve ABD Merkez Bankası’nın akşamki en son faiz oranı toplantısının tutanakları gibi, hafta ortasında Büyük Britanya’dan gelen yeni enflasyon rakamları özellikle ilgi çekici. Helaba, fiyat artışlarını hesaba katan gerçek tüketici faaliyetinin yüksek enflasyondan ve buna bağlı belirsizlikten muzdarip olduğunu yazdı. Dolayısıyla ekonomiye olan güvenin şimdilik artmaması gerekiyor. “Ancak bu, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını daha da yükseltmesini engellemiyor.” Landesbank’taki uzmanlara göre, toplantı tutanakları muhtemelen uygun bilgileri sağlayacaktır.

Rusya’nın gaz teslimatının olmaması nedeniyle milyarlarca dolar kaybeden can sıkıcı enerji grubu Uniper, yalnızca yarım yıllık rakamları göz önünde bulundurulduğunda önümüzdeki yıllarda iyileşme görüyor. Uniper, cari yıl için olumsuz bir sonuç bekliyor. İlk altı ayda, Düsseldorf kırmızının içine girdi. Tradegate’de, MDAX’ta listelenen hisseler, Xetra kapanışına kıyasla yüzde 1,6 düştü. Bir tüccar, nihai rakamların beklendiği gibi felaket olduğunu söyledi.

DAX Analizi 17 Ağustos, Tradegate’deki Teslimat Kahramanı (Delivery Hero), Xetra kapanışında bir önceki günün yüksek kazancını yüzde 0,4’lük ılımlı bir artışla artırdı. Şirketin bir gün önce olumlu karşılanan kârlılık açıklamalarının ardından bazı analistler şimdi de fiyat hedeflerini yükseltti.

Knorr-Bremse (Knorr-Bremse) piyasa öncesi yüzde 1.4 yükseldi. Bir tüccara göre, Credit Suisse tarafından yapılan bir güncelleme, fren sistemi uzmanının belgelerini hızlandırıyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

20 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 26 Ağustos

Alireza

10 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza