Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 26 Eylül

DAX Analizi 26 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 26 Eylül, Geçen haftanın kayıp veren haftasının ardından DAX endeksi (DAX 40) Pazartesi sabahı düşmeye devam etti. Ancak, sabah indirim sınırlıydı. Ticaretin ilk birkaç dakikasından sonra, borsa barometresi 12.269.96 puanla yüzde 0.12 daha düşüktü. Önde gelen Alman endeksi böylece hafta sonundan önce düştüğü Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesinin üzerinde kaldı. Haftanın başında orta büyüklükteki hisse senetleri için MDax yüzde 0,07 düşüşle 22,524,77 puan oldu.

DAX Analizi 26 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Geçen hafta dünyanın dört bir yanındaki borsaları derin bir ekonomik gerileme korkusu dalgası sardı. Bu endişeler, yakın zamanda merkez bankalarının yüksek enflasyonla mücadeleye yönelik şiddetli müdahalesiyle körüklendi. Para bekçilerinin hedefi aşması ve ekonomiye zarar vermesi tehlikesi var. Bu nedenle borsacılar şu anda piyasa için daha fazla aşağı yönlü potansiyel görüyorlar.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX Analizi 26 Eylül, Özel banka Donner & Reuschel’den grafik uzmanı Martin Utschneider, piyasa katılımcılarının gözle görülür bir yukarı yönlü karşı hareket için her zamankinden daha fazla “kararlılıktan” yoksun olduğunu yazdı. İtalya’daki siyasi gelecek yeni bir endişe kaynağı. Seçimden sonra, aşırı sağ parti Fratelli d’Italia çevresindeki ittifak, orada hükümet çoğunluğuna güvenebilir.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

Endeksler analizi 18 Temmuz

Alireza

Enerji Fiyatları; Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Alireza

Lufthansa Hava Yolları

Alireza