Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBusinessDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberler

DAX Analizi 26 Eylül

DAX Analizi 26 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 26 Eylül, Geçen haftanın kayıp veren haftasının ardından DAX endeksi (DAX 40) Pazartesi sabahı düşmeye devam etti. Ancak, sabah indirim sınırlıydı. Ticaretin ilk birkaç dakikasından sonra, borsa barometresi 12.269.96 puanla yüzde 0.12 daha düşüktü. Önde gelen Alman endeksi böylece hafta sonundan önce düştüğü Kasım 2020’den bu yana en düşük seviyesinin üzerinde kaldı. Haftanın başında orta büyüklükteki hisse senetleri için MDax yüzde 0,07 düşüşle 22,524,77 puan oldu.

DAX Analizi 26 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Geçen hafta dünyanın dört bir yanındaki borsaları derin bir ekonomik gerileme korkusu dalgası sardı. Bu endişeler, yakın zamanda merkez bankalarının yüksek enflasyonla mücadeleye yönelik şiddetli müdahalesiyle körüklendi. Para bekçilerinin hedefi aşması ve ekonomiye zarar vermesi tehlikesi var. Bu nedenle borsacılar şu anda piyasa için daha fazla aşağı yönlü potansiyel görüyorlar.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX Analizi 26 Eylül, Özel banka Donner & Reuschel’den grafik uzmanı Martin Utschneider, piyasa katılımcılarının gözle görülür bir yukarı yönlü karşı hareket için her zamankinden daha fazla “kararlılıktan” yoksun olduğunu yazdı. İtalya’daki siyasi gelecek yeni bir endişe kaynağı. Seçimden sonra, aşırı sağ parti Fratelli d’Italia çevresindeki ittifak, orada hükümet çoğunluğuna güvenebilir.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX 40 Almanya 2022 GSYİH Büyüme Tahminini Yükseltti

Alireza

19 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 27 Eylül

Alireza