ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 VOLKSWAGEN

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, VOLKSWAGEN VW marka patronu Thomas Schäfer’e göre, planlanan yeni AB emisyon standardı Euro 7, içten yanmalı motorlu küçük arabaları önemli ölçüde daha pahalı hale getirecek. “Welt am Sonntag” dan Schäfer, “Daha karmaşık egzoz gazı temizliği araç başına 3.000 ila 5.000 Euro daha fazla tutar” dedi. Küçük bir araba ile bu ek maliyetler pek karşılanamaz. Yeni elektrikli giriş seviyesi modellerini duyurdu. 2025’ten itibaren, 25.000 Euro’nun altındaki bir VW ID.2 ve Skoda ile Seat’ın kardeş markası Cupra’nın ilgili modelleri piyasaya çıkacak.

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

VW yan kuruluşu AUDI, çip krizinin devam etmesini bekliyor. Audi, “Süreçlerimizi, müşterilerimiz için teslimat sürelerini mümkün olduğunca kısa tutmak için son derece esnek bir şekilde başa çıkabilmemiz için şimdi uyarlamış olsak da, yılın ikinci yarısında bu konu bize eşlik etmeye devam edecek.” Dedi. “Augsburger Allgemeine”in yapım yönetmeni Gerd Walker. 2023 için de sorunlar öngörülebilir.

 18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri SIEMENS

SIEMENS Kuzey Akım 1 gaz boru hattının devam eden işletimi konusundaki tartışmalarda, Gazprom ek koşullar belirledi. Şirket Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Siemens’in boru hattının güvenilir çalışması için gerekli olan gaz türbini bakım yükümlülüklerini tam olarak yerine getirmesini beklediğini söyledi. Gazprom, Rusya’ya yönelik yaptırımlara rağmen Kanada’da bir türbinin bakımını yaptırmayı çoktan başardı. Siemens, bir süre önce bağımsız şirket Siemens Energy tarafından işletilen türbin işini bıraktı.

 PORSCHE

PORSCHE ,VOLKSWAGEN yan kuruluşu Sermaye Piyasaları Günü’nde stratejisini ve önemli finansal rakamlarını sunar. Volkswagen’in kasvetli pazar ortamına rağmen dördüncü çeyrek için planlanan Porsche halka arzına sadık kalıp kalmayacağı sorusu tekrar sorulabilir. VW CFO’su Arno Antlitz kısa süre önce bu programı doğruladı.

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri LUFTHANSA

18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

İçeridekilere göre, LUFTHANSA ve DELTA daha fazla Boeing makinesi sipariş ediyor. Konuya aşina olan kişiler Reuters’e verdiği demeçte, Delta Pazartesi günü Farnborough Air Show’da liste fiyatlarında yaklaşık 13,5 milyar dolar değerinde 100 Boeing MAX-10 siparişi açıklayacak.

 BOEING

BOEING, bir yılı aşkın süredir askıya alınan 787 uçağının teslimatlarını yakından takip ediyor. Yolcu uçakları bölümü başkanı Stan Deal, Dreamliner’ı tekrar teslim etmeye “çok yakınsınız” dedi. Boeing ayrıca küresel uçak filosunun 2041 yılına kadar neredeyse iki katına çıkacağını varsayıyor.

 18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/ENERJİ

Kredi sigortacısı Allianz Trade tarafından yapılan bir analize göre, Ukrayna’daki savaşın sonuçları Almanya’daki enerji geçişini hızlandırabilir. Federal hükümet daha fazla enerji bağımsızlığı arayışında başlangıçta kömüre daha fazla güvenmek zorunda olsa da, yeşil dönüş bazen önceden beklenenden daha başarılı olabilir.

 SAS

Ger40.com

SAS’ta grevin 14. gününde pilot sendikaları ve havayolları görüşmelerine devam ediyor. Norveçli pilotlar sendika temsilcisi Roger Klokset Pazar günü yaptığı açıklamada, “Bu gece müzakere ettik ve devam ediyoruz” dedi. Taraflar yakınlaşmış olabilir.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

 18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri STARBUCKS

Bir medya raporuna göre, STARBUCKS İngiltere’deki işini satmayı düşünüyor. Ancak Times, Starbucks’ın resmi bir satış süreci başlatmadığını ve uluslararası operasyonları için “stratejik seçenekleri” gözden geçirmeye devam ettiğini bildirdi.

 ABD BANKALARI

Amerikan bankaları üçüncü çeyrek bilançolarını açıkladı

Goldman Sachs ve Bank of America ile birlikte, diğer iki ABD bankası ikinci çeyrek rakamlarını sunuyor. JP Morgan, Morgan Stanley veya Citi’de olduğu gibi, yaklaşan gerilemenin küresel ekonomiye gölge düşürmesi ve kredi zarar karşılıklarının karlar üzerinde ağır bir baskı oluşturması bekleniyor. Birleşme ve satın almalar konusunda tavsiye veren işler de muhtemelen kötü gitti.

 İLK HALKA ARZ

Londra Menkul Kıymetler Borsası, Haleon ile Pazartesi günü on yılın en büyük yeni ilavesini memnuniyetle karşılıyor. Yapay isim, ilaç devi GlaxoSmithKline’ın gelecekte borsada bağımsız bir şirket olarak kote olacak Sensodyne diş macunu ve Voltaren ağrı kesici gibi markalarla olan tüketim malları bölümünü gizliyor. Haleon’un en büyük hissedarı Pfizer’dir.

 18 Temmuz Piyasa Gelişmeleri İSVİÇRE

Bir gazete haberine göre, merkez bankası kilit faiz oranını en az 0,5 puan artırmayı planlıyor. “Hafta sonu İsviçre”, oranın mevcut eksi yüzde 0,25’ten en az artı yüzde 0,25’e çıkması gerektiğini bildirdi. Enflasyonun daha da yükseleceği ikinci bir senaryoda 0,75 puanlık bir artış bile planlanıyor. Ancak, karar halen fiyat ve ekonomik gelişmelere ilişkin belirsizliklere tabidir. SNB, tedbire 21 Eylül’de karar vermek istiyor.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 16 Mayıs

Alireza

Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Alireza

Dünya Borsaları

Alireza