Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 18 Temmuz

DAX Analizi 22 Ağustos - 12 Ağustos Dünya Borsaları-DAX Analizi 6 Ocak - DAX Analizi 8 Mart

DAX 13.000 puana ulaştı

DAX Analizi 18 Temmuz

DAX Analizi 18 Temmuz, Yeni haftanın başında, Alman borsası başlangıçta Cuma gününden itibaren toparlanmaya başlamalı. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen DAX endeksi (DAX 40)i için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), yüzde 0,74 artışla 12.960 puana ulaştı. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Pazartesi sabahı yaklaşık yüzde 0.7 daha yüksek olması bekleniyordu.

Commerzbank’a göre, Michigan Üniversitesi anketinde beklenmedik şekilde güçlü ABD perakende satışları ve düşük orta vadeli enflasyon beklentileri yatırımcıların risk iştahını canlandırdı. Buna göre Wall Street hafta sonunu net bir şekilde toparlayarak başlamıştı. Commerzbank’a göre, ABD Merkez Bankası’nın Temmuz ayı sonunda yapacağı faiz artırımına ilişkin beklentiler son zamanlarda çok daha ılımlı hale geldi: yüzde 0,75’lik sağlam bir hesaplama ile bir puanlık artış olasılığı önemli ölçüde düştü.

Ancak bu hafta Perşembe günü, odak ilk olarak Avrupalıların daha fazla para politikası üzerinde olacak. ECB’nin para politikasını değiştirmesi ve kilit faiz oranını yükseltmesi bekleniyor.

DAX Analizi 18 Temmuz

Şirketin bakış açısından, bilgiler Pazartesi günü nispeten sessiz olmalıdır. CFO Thomas Toepfer tarafından yapılan bir röportaja göre Covestro hisseleri başarılı olabilir. Boersen-Zeitung’a verdiği demeçte, karantinadan sonra Çin’deki hızlı toparlanma sayesinde, ikinci çeyrekteki faaliyet sonucunun (Ebitda) 430 ila 560 milyon avroluk tahmin aralığının üst sınırında olacağını söyledi. Sabah verdiği ilk tepkide bir tüccar, önceki konsensüs tahmininin 500 milyon euro olduğuna dikkat çekti ve açıklamaları buna göre olumlu olarak değerlendirdi. Tradegate ticaret platformundaki piyasa öncesi işinde, Covestro hisseleri yüzde 1,1 arttı.

DAX Analizi 18 Temmuz

Ancak, birçok uzman ikinci çeyrekte kimya sektörü için oldukça sağlam rakamlar bekliyor.Yılın geri kalanı için görünüm, yaklaşan gaz kıtlığı ve yüksek enflasyonun bir sonucu olarak olası zayıf tüketim göz önüne alındığında çok daha önemli hale geliyor.

Tradegate’de yüzde 5,7 yükselen Alstria Office (alstria office REIT-AG) unvanları da bir göz atmaya değer olabilir. Ofis emlak şirketi 500 milyon euroluk bir kredi sağladı. Tüm gelirler, genel kurul tarafından ilgili bir karara bağlı olarak özel bir temettü ödemesi için kullanılacaktır.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Mart

Alireza

29 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Haftalık Analizi

Alireza