ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 16 Aralık

DAX Analizi 16 Aralık - DAX Analizi 24 Şubat -

Fed, netlik ve yükselen fiyatlar sağlıyor

DAX Analizi 16 Aralık ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadeleye yönelik yeni para politikası Perşembe günü borsalarda olumlu karşılandı. Alman lider endeksi DAX (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce yüzde 1,4 artarak 15.694 puana yükseldi. Dax bu nedenle uzun vadeli trend için önemli olan 200 günlük çizgiyi tekrar geride bırakmalıdır. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de daha yüksek endekslendi.

DAX Analizi 16 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 16 Aralık DZ Bank’tan analist Birgit Henseler, “Anahtar faiz oranı daha hızlı yükseliyor, ancak uzun vadede daha yüksek değil,” diye yazdı. 2024 yılı sonuna kadar beklenen faiz seviyesi pek değişmedi. Merkez bankacıları, daha sonra “artık daha agresif olmak zorunda kalmamak” için “daha erken hareket etmek” istediler.

New York borsalarında, Fed’in önceki akşam aldığı kararlar kâr getirmişti ve o sabah Asya’daki eğilim olumluydu. Bu Perşembe günü para politikası odak noktası olmaya devam ediyor: Avrupa Merkez Bankası (ECB), İngiltere Bankası ve Norveç ve İsviçre merkez bankalarının kararları gündemde.

DAX Analizi 16 Aralık  ECB tahvil alımlarının geleceğini belirledi

Yükselen enflasyon oranları Avrupa’nın para otoriteleri üzerindeki baskıyı artırdı. Para seline son verilmesi talepleri giderek daha acil hale geliyor. Avrupa Merkez Bankası Konseyi (ECB), bu Perşembe günü merkez bankasının milyarlarca dolarlık tahvil alımlarına nasıl devam edileceğine karar vermek istiyor. Kararlar öğleden sonra açıklanacak

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 16 Aralık bireysel değerler arasında, Airbus’ın (Airbus SE (eski EADS)) hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde üç arttı. Uçak üreticisi, Avustralya’da önemli bir sıralamada ABD’li rakibi Boeing’i geride bıraktı. Aroundtown (Aroundtown SA), küçük sermayeli şirketler arasında neredeyse yüzde iki arttı. Citigroup, gayrimenkul grubunun hisselerinin satın alınmasını tavsiye etti.

 Deutsche Post’ta bir paket patlaması daha

DAX Analizi 16 Aralık İkinci Corona yılında, Deutsche Post da Noel zamanında bir paket patlaması kaydediyor – ancak muhtemelen 2020’ye kıyasla artış yok. Noel öncesi işin başlangıcı, “Kara Cuma” ve “Siber Pazartesi” indirim günleri civarında hafta sonu ile Alman mektup ve paket işinden sorumlu Post’un yönetim kurulu üyesi Tobias Meyer, geçen yıldan çok daha güçlü olduğunu ve genel olarak beklenenden daha güçlü olduğunu söyledi. mesaja

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Dax Noel öncesi işlemlerde 15.700 puanın biraz altına yükseldi

Alireza

DAX Endeksi 18 Kasım

Alireza

Sabah Analizi 8 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD

Alireza