ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 27 Aralık

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

Yatırımcılar Dax’in son hamlesini kaçırabilir

DAX Analizi 27 Aralık kısaltılmış işlem haftasında, birçok yatırımcı borsada güçlü bir yılın ardından buzlanmayı kaçırmakla tehdit ediyor. Kaz göğsü ve köfteden sonra yatırımcılar Noel ile Yılbaşı arasındaki günlerde mola vermenin keyfini çıkarıyor. Bu yılki son fiyat artışlarının şansı hiç de fena değil.

Çünkü Almanya’nın önde gelen endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  geçtiğimiz birkaç gün içinde şaşırtıcı derecede sağlam bir şekilde kendini gösterdi: Noel öncesi haftanın başlangıcındaki ağır kayıpların ardından, endeks bunun sonucunda kayıpları fazlasıyla karşıladı. DAX Analizi 27 Aralık Pazartesi günkü gerilemeden sonra sadece yüzde on bir olan yıllık bir artıdan sonra, pazarlık avcıları ve çok geç gelenler, içeri girmek veya doldurmak için daha düşük fiyatlardan yararlandı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Avrupa ve Amerikan borsa getirileri çift haneli aralıkta, kimin aklına gelirdi?” Merck Finck bankasından stratejist Robert Greil yazdı. Borsa yılı 2021, hissedarlar için beklenenden çok daha iyiydi. “Belki piyasa katılımcıları gelecek yılın sonunda yine şaşıracaklar”. Ekonomi toparlanmaya devam etmeli. Tüketiciler, tüketici isteklerini oluşturmuştur ve son zamanlarda sorunlu tedarik zincirlerinin gevşemesi muhtemeldir.

DAX Analizi 27 Aralık

Bununla birlikte, yatırımcıları hisse senetlerine iten yalnızca bozulmamış büyüme beklentileri değil, aynı zamanda saf zorluktur. “Sık sorulan soru: ‘Paramı nereye koyayım?’ Essen Ulusal Bankası analisti Frank Wohlgemuth, küresel borsalara bol miktarda likidite akışına yol açmaya devam edecek, “diyor. Ve diğer yatırım biçimleri, hisse senetlerine “değer güvence altına alan alternatifler” temsil etmediği sürece.

DAX Analizi 27 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Geçen yıl da “yıllar arası” hisse fiyatları bir basamak yükseldi. Bununla birlikte, hisse senedi ticareti bu günlerde büyük ölçüde inceltilmiştir. 2020’deki iki buçuk işlem gününde, toplam hacmi neredeyse altı milyar Euro olan Dax hisseleri, Xetra ticaret sisteminde el değiştirdi. Bu genellikle tek bir canlı hisse senedi gününde olur.

Önemli bir ticaret merkezi olan Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın Pazartesi ve Salı günleri kapalı kalması da cironun düşük olduğunu gösteriyor. Ayrıca yeni haftada fiyat hareketli ekonomik veriler de gündemde yok denecek kadar az. Alman piyasasında Xetra ticareti, yılın son işlem günü olan Perşembe günü öğlen geç saatlerde sona eriyor. O zaman tüccarlar ve yatırımcılar, 2021’de hisse senetleri için başarılı bir yıla kadeh kaldırmalıdır.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 14 Eylül

Alireza

Sabah Analizi 28 Aralık

Alireza

DAX Analizi 15 Mart

Alireza