ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX bir toparlanma rallisinden sonra mücadele ediyor

DAX endeksi 27 Aralık

Dax Mücadelede

DAX Endeksi 27 Aralık , Noel öncesi fiyat artışlarının ardından, Alman borsasının toparlanması Pazartesi günü ilk olarak ara verdi. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , erken işlemlerde 15.753 puanla neredeyse değişmedi. Bu, yıllar arasındaki sessiz zaman için bir nefes alma alanını gösterir.

Son iki hafta içinde DAX endeksi (DAX 40 endeksi), 15.800 puanda defalarca başarısız olmuştu. Ticaret şirketi CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, “Yıllar arasında beklenen düşük işlem hacmiyle, endeks yalnızca bu direncin üstesinden gelebilir ve Wall Street’ten gelen güçlü destekle rekor seviyeye doğru hareket edebilir.”

DAX Endeksi 27 Aralık hala yüksek enfeksiyon sayısı bir yüktür. Enfeksiyon oranı biraz düzleşiyor gibi görünse de, yeni yılda bir omikron dalgası sosyal ve ekonomik hayatı felç edebilir. Stanzl, “Bu beklentiyle, şu anda yalnızca birkaç yatırımcının daha büyük pozisyonlar oluşturmaya istekli olması muhtemel.”

DAX Endeksi 27 Aralık | GER40.COM

50 orta boy hisse senedinin MDAX’ı yüzde 0,39 artarak 34.972 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,14 düşüşle 4249 puana geriledi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 27 Aralık geçen yıl, hisse fiyatları yıllar arasında hızlanmıştı. Bununla birlikte, hisse senedi ticareti bu günlerde büyük ölçüde inceltilmiştir. Önemli bir ticaret merkezi olan Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın Pazartesi ve Salı günleri kapalı kalması da cironun düşük olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu hafta gündemde fiyat hareketli ekonomik veri yok denecek kadar az.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 27 Aralık yönetilebilir haber durumu göz önüne alındığında, bireysel değerler için de sakindi. Lufthansa hisseleri, ticaretin başlangıcında yüzde ikiden fazla kaybetti, ancak daha sonra kayıpları büyük ölçüde telafi edebildi. Dünyanın dört bir yanındaki birçok havayolu şirketi, çok sayıda pilotun hasta olduğunu bildirdiği için son birkaç gün içinde uçuşlarını iptal etmek zorunda kaldı. Özellikle ABD etkilendi.

DAX Endeksi 27 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

25 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Covestro Nedir? Canlı 1COV Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX 40 Endeksi’ne başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız var?

Alireza