ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 9 Aralık

enflasyon-Hisse-senetleri - DAX Analizi 8 Aralık,

DAX Pek değişmedi – Yatırımcılar temkinli

DAX Analizi 9 Aralık, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe gününün ilk saatinde çok az hareket etti. Yüzde 0,09 artı ile fiyat tablosu 15.701,70 puan gösterdi. Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı yüzde 0,25 artışla 34.790.13 puana yükseldi. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0.1 yükseldi.

Bir gün önce Dax, haftanın başındaki parlak toparlanmaya bir miktar saygı göstermişti. Haftalık bazda, şu anda yüzde üç buçuk gibi önemli bir artı var. Bu, esas olarak, koronavirüs varyantı Omikron’un nihayetinde bir şekilde azalan korkusundan kaynaklanmaktadır.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 8 Aralık | Ger40.com

DAX Analizi 9 Aralık piyasa analisti Jeffrey Halley, piyasanın risklere karşı yeterince “güçlendiğine” inanıyor. Ancak dalgalanmaların da yüksek kalması muhtemeldir. CMC Marktes’ten analist Jochen Stanzl’a göre, yatırımcılar hala temkinli bir şekilde iyimser. Uzman, “Mevcut yüksek sayıda enfeksiyonu durdurmak için halihazırda alınmış olan siyasi önlemler de olumlu beklentiler sağlıyor” dedi. Bunlar bir dalgakıran işlevi görürse, bu borsa için iyi bir haber olur” dedi.

ABD yargısıyla ilgili görünüşte yeni sorunlarla ilgili bir medya raporu, Deutsche Bank’ın (Deutsche Bank) gazetelerine yük oldu. Yüzde iki buçuk kaybettiler. HelloFresh hisseleri, eksi yüzde bir buçuk ile son zamanlardaki düşüş eğilimini sürdürdü. Bir gün önce, aşçı kutusu şirketi kar tahminini hayal kırıklığına uğratmıştı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 9 Aralık Porsche Holding’in (Porsche SE Vz) hisseleri yüzde 1,2’lik bir artı ile hala yükselişte. Şu anda, holding şirketiyle karıştırılmaması gereken spor otomobil yan kuruluşu Porsche için Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) çekirdek yatırımının borsa planlarına odaklanıyorlar.

DAX Analizi 9 Aralık yeniden sınıflandırmalar bir kez daha bazı değerleri, bazen önemli ölçüde değiştirdi. Örneğin çevrimiçi emlak portalı Scout24’ün hisseleri, JPMorgan tarafından yapılan bir yükseltmeden yüzde 2,2’lik bir artı ile yararlanırken, çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı AUTO1’in hisseleri, JPMorgan’ın notunu düşürmesinden sonra yüzde 3,2 kaybetti. Salzgitter yüzde 2,8 düştü, Morgan Stanley’in olumsuz oyu buna ağırlık verdi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 SAP – “Stratejimiz açıkça çalışıyor”

Alireza

DAX bir toparlanma rallisinden sonra mücadele ediyor

Alireza

DAX Analizi 3 Şubat

Alireza